Nowa twarz Opla Corsy

Opel Corsa po liftingu otrzymał nowy przód oraz zmodyfikowane napędy elektryczne i hybrydowe. Szósta generacja tego modelu jest dostępna od 2019 r. i jako pierwsza korzysta z płyty podłogowej Stellantis. Może również czerpać z bogatego magazynu rozwiązań jakie oferuje jeden z największych koncernów samochodowych na świecie.

Publikacja: 27.05.2023 08:29

Opel Corsa

Opel Corsa

Foto: mat. prasowe

Corsa po liftingu nawiązuje stylem do większej Astry i Mokki i tym samym wpisuje się w nowe trendy wizerunkowe Opla. Reflektory LED wykorzystują obecnie nie 8, a 14 elementów świetlnych poprawiając tym samym skuteczność. Pojawiła się też nowa kierownica, dźwignia zmiany biegów i tapicerka. Jednak najważniejszą nowością we wnętrzu jest opcjonalny cyfrowy zestaw wskaźników, który współgra z nowym 10-calowym ekranem dotykowym zamontowanym na konsoli środkowej. Nie dziwi nas ta zmiana ponieważ cyfrowy zestaw wskaźników w Corsie przed liftingiem przejawiał znamiona marnotrawienia przestrzeni służącej do komunikowania się z kierowcą. Mamy nadzieję, że nowa grafika likwiduje ten problem. Poprawiono również sterowanie głosem i kamerę cofania.

Opel Corsa

Opel Corsa

mat. prasowe

Corsa Electric jest teraz dostępna z dwoma opcjami układu napędowego. Standardowy model ma taką samą moc 136 KM, ale zwiększono zasięg WLTP do 357 km. Dostępna jest również mocniejsza wersja (156 KM) współpracująca z większym akumulatorem o pojemności 54 kWh (poprzednio 50 kWh), co wydłuża zasięg WLTP do 406 km. Po podłączeniu do szybkiej ładowarki akumulator można naładować z 20 do 80 proc. w czasie 30 minut.

Czytaj więcej

Opel Mokka Electric: Nowa nazwa, napęd z Jeepa Avengera i Peugeota 308
Opel Corsa

Opel Corsa

mat. prasowe

Corsa jest pierwszym modelem Opla oferującym miękką hybrydę. Nowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1,2 litra z systemem 48-woltowym jest dostępny w dwóch wersjach mocy 100 KM lub 136 KM. Oba są dostępne wyłącznie w połączeniu z nową sześciobiegową, dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów. Na wybranych rynkach dostępne będą silniki spalinowe pozbawione elektryfikacji zestawione z ręczną przekładnią w odmianie turbo i wolnossącej. Ta druga wersja o mocy 75 KM pozostanie najtańszą opcją. Ceny wersji po liftingu nie zostały jeszcze ujawnione.

Opel Corsa

Opel Corsa

mat. prasowe

Opel Corsa

Opel Corsa

mat. prasowe

Opel Corsa

Opel Corsa

mat. prasowe

Czytaj więcej

Jeep Avenger: Spaghetti western
Premiery
Tym modelem Lamborghini żegna się z silnikiem V10. Powstanie tylko 10 egz.
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Premiery
Elektryczny hit Volvo doczekał się tuningu. Bodykit dla Volvo EX30
Premiery
Volkswagen ID.Buzz GTX: Elektryczny hot hatch w ciele vana
Premiery
Audi A3 przeszło lifting. Zyskało też zupełnie nową wersję nadwozia
Premiery
Xiaomi podało cenę swojego pierwszego elektryka. Zwali z nóg konkurencję