Toyota Tundra Capstone: Flagowy pickup na luksusowo

Toyota wprowadziła do sprzedaży na amerykańskim rynku nową topową wersję pickupa Tundra. Luksusowa wersja Capstone jest wyposażona w hybrydowy silnik V6 o mocy 443 KM.

Publikacja: 31.01.2022 11:50

Toyota Tundra Capstone

Toyota Tundra Capstone

Foto: mat. prasowe

Trzecia generacja olbrzymiego pickupa Toyoty została zaprezentowana pod koniec 2021 roku. Teraz największy pickup japończyków pojawił się w topowej odmianie Capstone. Tundra oferowane jest z długą kabiną „Crew Max” w połączeniu z krótką przestrzenią ładunkową. Całość ma 5,93 metra długości przy rozstawie osi wynoszącym... 3,7 metra. Nie tylko ten wymiar jest imponujący. Również 22-calowe felgi to największe koła jakie Toyota do tej pory oferowała dla Tundry. Chromowane dodatki tu są polakierowane w kolorze nadwozia, a elektrycznie wysuwane stopnie ułatwiają wsiadanie do dużego pickupa.

Toyota Tundra Capstone

Toyota Tundra Capstone

mat. prasowe

Wyłącznie dla Tundry Capstone Toyota dostarcza wnętrze ze skóry półanilinowej (lepsza odporność na światło i większa praktyczność) w kolorze białym, a siedzenia są klimatyzowane. Również ekskluzywne dla tego modelu jest szkło akustyczne, które zostało zaprojektowane w celu zmniejszenia hałasu we wnętrzu auta. Elementy dekoracyjne na konsoli środkowej i desce rozdzielczej wykonane są z ciemnego drewna orzechowego, a podświetlane logo Capstone jest również jednym ze specjalnych detali tego modelu. W standardzie znajduje się również duży panoramiczny szklany dach.

Czytaj więcej

Toyota drugą najpopularniejszą marką w Europie
Toyota Tundra Capstone

Toyota Tundra Capstone

mat. prasowe

Zabudowano nowy multimedialny system audio systemem dźwiękowym JBL, który jest wyposażony w poprawione sterowanie głosowe i, w razie potrzeby można udostępnić hotspot Wi-Fi dla maksymalnie pięciu urządzeń. Zestaw kamer umożliwia pełny widok z centralnego wyświetlacza, w również z lotu ptaka. Toyota nie ogłosiła jeszcze ceny Tundry Capstone ani daty wprowadzenia tej wersji na rynek. Bazowa wersja Tundry staruje w USA od 35 950 dolarów (około 148 tys. zł).

Toyota Tundra Capstone

Toyota Tundra Capstone

mat. prasowe

Premiery
Audi Q6 e-tron nareszcie zadebiutowało. To bardzo ważny model w gamie marki
Premiery
Tym modelem Lamborghini żegna się z silnikiem V10. Powstanie tylko 10 egz.
Premiery
Elektryczny hit Volvo doczekał się tuningu. Bodykit dla Volvo EX30
Premiery
Volkswagen ID.Buzz GTX: Elektryczny hot hatch w ciele vana
Premiery
Audi A3 przeszło lifting. Zyskało też zupełnie nową wersję nadwozia