Renault wprowadzi na polski rynek nowego SUVa o nazwie Arkana. Model pojawi się w pierwszej połowie 2021 roku. To crossover, który od roku jest oferowany w Rosji i znajduje się w gamie pomiędzy Kadjarem i Koleosem. Model bazuje na platformie CMF-B wykorzystywanej m.in. w Dacii Duster, ale też z Clio i Captura. Ma 458 cm długości i 157 cm wysokości, czyli jest 10 cm niższy od Koleosa. W zależności od rodzaju napędu, bagażnik pomieści 513 l lub 438 l w wersji hybrydowej.

CZYTAJ TAKŻE: To koniec Alpine? Renault chce się pożegnać ze sportową marką

""

Renault Arkana.

moto.rp.pl

Do napędu posłuży silnik benzynowy o mocy 140 KM o pojemności 1,6 litra. Właśnie z tą jednostką napędowa model ma wystartować na rynku. W późniejszym czasie pojawi się wariant z miękką hybrydą o mocy 159 KM i pojemności 1,3 litra. W pełni wymiarowa hybryda E-Tech posiadać będzie moc 140 KM i również pojawi się nieco później. Renault deklaruje, że Arkana E-Tech Hybrid będzie w stanie w trybie całkowicie elektrycznym pokonać w ruchu miejskim nawet 80 proc. czasu.

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Wyposażenie obejmuje m.in asystent jazdy w korku i na autostradzie, kontrolę martwego pola czy wyjeżdżanie tyłem z miejsca parkingowego (system RCTA). Oferowany będzie również sportowy pakiet R.S. Design Line z ekskluzywnym pomarańczowym lakierem. Ceny póki co nie są znane.

CZYTAJ TAKŻE: Tak wygląda przyszłość grupy Renault. Nowa struktura, cztery marki

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl