Bentley ma dwa lata na to żeby znowu stać się dochodowy. Tego chcą główni akcjonariusze. Dopiero się okaże czy premiery, które marka pokaże w 2019 roku pomogą w tym. Plany nie są duże, bo wersje pochodne znanych już modeli wniosą niewiele, a nowy Flying Spur jak dobry by nie był hitem sprzedaży się nie stanie.

Pierwszą tegoroczną premierą będzie otwarta wersja niedawno zaprezentowanego Continentala GT. Technicznie kabriolet będzie identyczny z wersją coupe. Póki co dostępny z silnikiem W12 o mocy 635 KM i 6 litrach pojemności. Nowy model już został zaprezentowany jednak jego rynkowa premiera odbędzie się wiosną, w okolicach maja.

ZOBACZ TAKŻE: Bentley Continental GT: Ponadczasowy

""

Bentley Continental GTC

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Kolejną premierą będzie pierwsza hybryda Bentleya – Bentayga Hybrid. Może i niekoniecznie znalazło by się w portfolio marki gdyby nie fakt, że również Bentley ma konieczność obniżania emisji CO2 dla gamy modelowej. Hybrydowa Bentayga praktycznie nie różni się od wersji tradycyjnych. Nieco inny kolor obwódek grilla i dodatkowa klapka „wlewu” po lewej stronie auta, pod którą jest złącze do ładowania baterii. W środku zmienione zegary, z obrotomierzem z dodatkowym polem używanym podczas jazdy na prądzie i wskaźnik temperatury zmieniony na wskaźnik naładowania baterii. Zasięg na jednym ładowaniu powinien wynosić około 50 km. Bentayga Hybrid również już została zaprezentowana. Jednak w sprzedaży SUV pojawi się około września 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Bentley Bentayga Black Edition: Jeden z najlepszych

""

Bentley Bentayga Hybrid to hybryda typu Plugin.

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Największą nowością w 2019 roku będzie druga generacja modelu Flying Spur. To czterodrzwiowa odmiana modelu Continental GT. Pierwsza generacja pojawiła się w 2005 roku. Od tamtego czasu model przeszedł dwie modernizacje. Technicznie auto w dużej mierze będzie identyczne z coupe. Pod maską znajdzie się silnik W 12 i V8. Coraz częściej słychać o plotce, która mówi, że to właśnie limuzyna a nie coupe jako pierwsza otrzyma hybrydę z silnikiem V6. Według planów model powinien być zaprezentowany pod koniec 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Bentley pod kreską. Rodziny Porsche i Piëch niezadowolone

""

Prawdopodobnie tak będzie wyglądał nowy Bentley Flying Spur.

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl