Aktualizacja: 26.09.2023 03:59 Publikacja: 26.09.2018 11:45
Volkswagen jest najpopularniejszą marką w Europie. Potwierdzają to twarde dane sprzedażowe. W pierwszym kwartale bieżącego roku Niemcy dostarczyli klientom na Starym Kontynencie ponad 680 tysięcy egzemplarzy. Obok modeli reprezentujących klasyczne segmenty (Golf, Passat, Touran), rekordy popularności biją SUV-y z różnych kategorii wagowych. Świetny debiut zaliczył Taigo, a niekwestionowanym liderem pozostaje T-Roc. Bardzo dobre wyniki notuje też Tiguan. Co łączy te auta? Nowoczesne technologie i obecna promocja z preferencyjnym leasingiem.
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej to element transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Czas szybko płynie. Pierwsza generacja X1 zadebiutowała w połowie 2009 roku i z miejsca stała się bestsellerem w Europie. Kompaktowe SUV-y stały się nową definicją auta rodzinnego, wielowymiarowego i przede wszystkim funkcjonalnego. Teraz przyszedł moment na umieszczenie poprzeczki znacznie wyżej, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Oto wcielenie numer 3.
To luksus zdefiniowany na nowo. Produkt z najwyższej półki dla najbardziej wymagających. Taki, obok którego nie musimy przechodzić ponownie, by wywarł na nas piorunujące wrażenie. To wysoki format elegancji, pozycji społecznej i klasy. Co ważne, już w grudniu wjedzie do polskich salonów.
Miejski samochód przyszłości będzie elektryczny i mały. Przynajmniej tak twierdzi Opel i wprowadza za kilka miesięcy nowy model o nazwie Roks-e.
Do korzyści, które niesie ze sobą 5G, partnerzy współpracujący przy śląskiej sieci zaliczają oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ można wyeliminować infrastrukturę kablową
Kia Europe zaprezentowała dziś pierwsze szkice europejskiej wersji Sportage piątej generacji. Po raz pierwszy w historii najpopularniejszego SUV-a Kii zdecydowano się na opracowanie modelu zaprojektowanego wyłącznie dla klientów w Europie.
RX to największy SUV w gamie Lexusa. Obecnie w sprzedaży jest czwarta generacja tego modelu. Sprawdzamy, co wyróżnia japońskiego SUV-a.
Na horyzoncie pojawiła się groźba wojny handlowej pomiędzy Brukselą a Pekinem. Unijni decydenci zorientowali się bowiem, że Chińczycy mogą zadać potężne ciosy europejskim koncernom motoryzacyjnym w czasie zielonej transformacji.
Prezydent Władimir Putin wydał rozkaz przesiadania się już ponad miesiąc temu, ale biurokracja stawia zaciekły opór
Związek zawodowy United Auto Workers rozszerzył strajk o 38 ośrodków dystrybucji części dla General Motors i Chryslera (Stellantisa), zatrudniające 5600 ludzi. Strajk stanie się szybko ogólnokrajowy. UAW utrzymał wobec Forda akcję tylko w jednej fabryce, bo są postępy w negocjacjach z pracodawcą.
Francja dostosowuje finansowanie samochodów elektrycznych. W przyszłości wspierany będzie jedynie zakup modeli rzeczywiście przyjaznych środowisku. Dotyczy to przede wszystkim importu samochodów elektrycznych z Chin.
Olaf Scholz, kanclerz Niemiec chce żeby po niemieckich drogach jeździło 15 milionów elektrycznych samochodów w 2030 roku. Nowy przepis ma pomóc w osiągnięciu tego celu i jeszcze bardziej ułatwić podróżowanie autem elektrycznym.
Volkswagen ID.X Performance Concept zachwyca mocą i… ogromnym spojlerem. Czy trafi do produkcji seryjnej? Szanse nie są niestety zbyt wielkie.
Izera chce zdobyć rynek, na którym globalni producenci od lat inwestują w rozwijanie e-aut dziesiątki miliardów euro.
Polska od wielu lat utrzymuje się na pozycji lidera na rynku ciężarowego transportu drogowego. Okazuje się jednak, że ta pozycja może zostać zachwiana przez elektromobilność.
Co drugi Polak kupuje online częściej niż rok temu. To najpopularniejsza strategia zakupowa na trudne czasy i to już drugi rok z rzędu. Oszczędzać chcą wszyscy, nawet ci z najwyższymi dochodami, więc rynek musi na to mocno odpowiedzieć.
„Zabójca szwoleżerów i inne opowiadania” Bogusława Chraboty nie pozostawiają wątpliwości, że literackim uniwersytetem dla autora była lektura Gustawa Herlinga- -Grudzińskiego.
Posłowie PiS z rekordem projektów ustaw i dyscypliną głosowań. Liderem interpelacji – opozycja. Statystyki Sejmu wiele mówią o tej kadencji.
Kluby PKO BP Ekstraklasy zarabiały na transferach młodych Polaków, a Raków Częstochowa oraz Legia Warszawa pokazały, że zyski warto także inwestować.
W projekt Zeitenwende, rozumiany jako modernizacja RFN i wzmocnienie jej potęgi gospodarczo-politycznej, mogą zostać wpisane odbudowa Ukrainy i nawiązanie z nią strategicznego partnerstwa. Zyskałby na tym nie tylko Kijów, ale też i Berlin, który wobec ogromu przedsięwzięcia zdobędzie potężny impuls rozwojowy.
W Berlinie dojrzewa atmosfera do zmiany polityki azylowej. Radykalnych decyzji nie należy spodziewać się szybko.
W związku z falą nielegalnych imigrantów Mateusz Morawiecki zapowiedział kontrole na polsko-słowackiej granicy. Podobny krok rozważa Berlin wobec Polski i Czech.
„Obraz Złotego Wieku” to największa wystawa w historii Wawelu, na którą sprowadzono ponad 400 zabytków z muzeów i bibliotek na świecie.
Nowa norma emisji spalin Euro 7 będzie prawie taka sama jak Euro 6 sprzed dziesięciu lat. Komisja Europejska poniosła w poniedziałek w Radzie UE spektakularną porażkę w walce o „zielony ład”.
To ukraiński pocisk obrony powietrznej wybuchł w Przewodowie i zabił dwie osoby – jest opinia polskich biegłych w śledztwie prokuratury.
Jedna z największych platform dostaw posiłków chce zmian przepisów dotyczących tzw. gig-workerów – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Spółka staje po stronie forsowanych przez UE rozwiązań, przeciw którym protestuje reszta branży.
Rząd PiS pozyskał więcej pieniędzy z UE niż rząd PO–PSL. Jednak w relacji do PKB unijne wsparcie ma coraz mniejsze znaczenie. Tym trudniej zrozumieć niechęć PiS do sięgnięcia po Fundusz Odbudowy.
To my będziemy „czarnym koniem” tych wyborów – przekonują samorządowcy chcący wejść do parlamentu.
Dopóki Polska nie spełni wszystkich warunków dopuszczających, Komisja Europejska nie będzie płaciła faktur za projekty finansowane z polityki spójności na lata 2021–2027 – mówi Elisa Ferreira, unijna komisarz ds. spójności i reform.
Zdecydowanie największa grupa badanych winą za aferę wizową obarcza obóz rządzący, reszta nie wie, co o tym myśleć, albo nie słyszała o sprawie.
Już przegraliśmy, nastąpiło to 24 lutego 2022 roku – mówi Aleksiej Wieniediktow, przebywający w Rosji redaktor zlikwidowanego przez władze radia Echo Moskwy, uznawany przez rządzących za „agenta zagranicznego”.
Brak stabilności i jakość tworzonego w Polsce prawa to straszliwa bolączka – mówi Jacek Chwedoruk, partner w Rothschild & Co.
Tak jak nieudolność rządu Prawa i Sprawiedliwości przyczyniła się do zaostrzenia relacji z Ukrainą, tak teraz ma szanse pogorszyć i tak już złe relacje z Niemcami.
DM BOŚ oraz BM mBanku grają we własnej lidze, jeśli chodzi o kwestię prowizji minimalnej na rynkach zagranicznych. Jakie plany ma konkurencja?
1 października Koalicja Obywatelska może zmienić bieg kampanii wyborczej, ale samodzielnie tego nie zrobi. Opozycja wciąż ma szanse odsunąć PiS od władzy.
Na granicy Polski z Niemcami mogą znów pojawić się punkty kontrolne. Berlin skarży się na rosnącą presję migracyjną.
Tegoroczny sezon potwierdził, że potencjał w reprezentacji polskich siatkarek zawsze był, a trener Stefano Lavarini po prostu wiedział, jak go uwolnić.
Na horyzoncie pojawiła się groźba wojny handlowej pomiędzy Brukselą a Pekinem. Unijni decydenci zorientowali się bowiem, że Chińczycy mogą zadać potężne ciosy europejskim koncernom motoryzacyjnym w czasie zielonej transformacji.
Kolejna Komisja Europejska będzie musiała wdrażać Zielony Ład w niesprzyjających politycznie okolicznościach. Dlatego trzeba opracować nowy unijny plan inwestycji ekologicznych na lata 2024–2030 wart 180 mld euro.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas