Ferrari 812 Superfast to mocny i drogi sportowy samochód. To jednak nie znaczy, że nie może być jeszcze mocniejszy, droższy i bardziej unikatowy.

  • Limitowany specjalny model Ferrari 812 Superfast
  • Pełna nazwa to Ferrari 812 Competizione
  • Dostępne również jako Targa – 812 Competizione A – jak Aperta
  • To najmocniejsze Ferrari z silnikiem V12 montowanym w modelu seryjnym
  • Moc 830 KM. Maksymalne obroty – 9500
  • 38 kg mniejsza masa własna
  • kompletnie nowa aerodynamika
  • skrętna tylna oś
  • felgi za dopłatą wykonane z karbonu

Marnanello/Włochy | Competizione to nazwa specjalnej i limitowanej wersji Ferrari 812 Superfast. Włosi będą ją oferować zarówno jako coupe, jak i w wersji targa o nazwie Aperta. Cena modelu Competizione to około 580 000 euro. Czyli raz tyle co wersji klasycznej 812 Superfast, która kosztuje około 290 000 euro bez podatków.

CZYTAJ TAKŻE: Z Apple na szefa Ferrari

Competizione napędzana jest 6,5-litrowym silnikiem V12, którego moc została zwiększona z 800 KM do 830 KM. Dodatkowe konie mechanicznie, mniejsza masa własna (minus 38 kg) plus zoptymalizowana aerodynamika pozwolą osiągnąć prędkość maksymalną 340 km/h i rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 2,85 sekundy (Superfast w 2,9 s). Sprint do 200 km/h zakończy się po zaledwie 7,5 sekundach, cztery dziesiąte sekundy wcześniej niż w „normalnym” 812 Superfast. 12-cylindrowy silnik kręci się do 9500 obr./min. To najmocniejszy silnik V12 jaki kiedykolwiek Ferrari zabudowało do seryjnego modelu i prawdopodobnie ostatnia wersja silnika 12 cylindrowego, który pracuje bez pomocy silnika elektrycznego. Nowa, droższa wersja otrzyma również poprawiony system kontroli trakcji plus specjalny program umożliwiający dzięki elektronice kontrolowane driftowanie.

Wizualne Competizione wyróżnia się większymi wlotami powietrza, w przypadku coupe zamiast tylnej szyby specjalną osłoną z wlotami powietrza, olbrzymim dyfuzorem i poprawioną aerodynamiką, której efekty w postaci nacięć na zderzakach czy dodatkowych wlotów powietrza widzimy praktycznie w każdym elemencie karoserii. Według najnowszych plotek, wersja coupé będzie ograniczona do 999 egzemplarzy, a wersji Aperta powstanie tylko 599 sztuk. Podwójna cena za modele Competzione dla przyszłych właścicieli nie odgrywa żadnej roli. Wszystkie egzemplarze Ferrari 812 Competizione są już sprzedane.

CZYTAJ TAKŻE: Ferrari SF90 Stradale: Supersamochód z Maranello. 1000 KM, 2,5 s do setki

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

10-krotnie wyższy mandat za śmiecenie

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z GOIŚ i resortem Sprawiedliwości pracują nad zaostrzeniem kar ...

Jak wygląda polski rynek transportu samochodowego po roku pandemii?

Pandemia koronawirusa okazała się wyjątkowo trudnym doświadczeniem dla całej gospodarki. Nie wszystkie sektory ucierpiały ...

Raport 2018 | Wynajem długoterminowy aut rośnie w siłę

Wynajem długoterminowy aut ma się dobrze jak nigdy dotąd. Branża z kwartału na kwartał ...

Nowy Ford Focus: I zostały nas tylko trzy…

Największy w segmencie pakiet asystentów kierowcy, opcjonalne adaptacyjne zawieszenie, tylko dwa rodzaje nadwozia, choć ...

Tak wygląda przyszłość grupy Renault. Nowa struktura, cztery marki

To była pierwsza decyzja nowego prezesa Grupy Renault, Luki de Meo. Nie będzie już ...

Sprzedaż w Chinach wyprowadza Volkswagena na prostą

W trzecim kwartale roku, Volkswagen odzyskał rentowność – podał Automotive News Europe. Ten sukces ...