Od 2019 roku Toyota Camry powróciła du europejskiej i polskiej oferty. W roku modelowym 2021 sedan otrzyma niewielką modernizację.

Są rynki, na których Toyota Camry jest absolutnym bestsellerem. Z ponad 700 000 sprzedanymi egzemplarzami rocznie, jest to nawet najlepiej sprzedający się duży sedan na świecie. Teraz Camry wchodzi w nowy rok modelowy z ulepszeniami wizualnymi i technicznymi. Nietknięty został tylko hybrydowy napęd z 2,5-litrowym silnikiem o mocy 218 KM (silnik benzynowy – 178 KM, a silnik elektryczny ma moc 120 KM). Zmiana biegów odbywa się za pośrednictwem przekładni CVT.

CZYTAJ TAKŻE: Toyota Mirai: auto na wodór, które będzie oczyszczać powietrze

Nowa Toyota Camry.

Subtlnie przeprojektowano przód – zmodyfikowano zderzaki i osłonę chłodnicy powietrza. 17 i 18-calowe felgi aluminiowe mają nowy wzór, również nowością jest lakier o nazwie Deep Metal Grey. We wnętrzu jest większy ekran dotykowy, który urósł do dziewięciu cali i jest umieszczony nieco wyżej. Do ekranu zostały dodane mechaniczne przyciski, które ułatwiają korzystanie z niego podczas jazdy. Koncepcję obsługi uzupełniają nowe mechaniczne przyciski i elementy sterujące. Smartfony będą w przyszłości łączone z autem za pośrednictwem Apple Carplay i Android Auto.

Do wyboru są dwie skórzane tapicerki klasy premium w kolorze czarnym i beżowym, zdobione stylowymi perforacjami, które umożliwiają wentylację siedzeń. Dostępna jest także zupełnie nowa czarna tapicerka ze sztucznej skóry z materiałowymi wstawkami. Wykończenia na tablicy wskaźników, konsoli centralnej i panelu przycisków na drzwiach mogą być wykonane z eleganckiego kompozytu Black Engineered Wood przypominającego drewno lub z atrakcyjnego wizualnie tworzywa Titanium Line Pattern o regularnym geometrycznym wzorze, dającym efekt trójwymiarowości.

Nowa Camry Hybrid jest wyposażona w najnowszą wersję Toyota Safety Sense – zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego, które zapobiegają kolizjom lub ograniczają ich skutki w wielu różnych sytuacjach na drodze. Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) otrzymał nowe funkcje, w tym system wykrywania pieszych i rowerzystów, system zapobiegania zderzeniu czołowemu, wspomaganie kierownicy w razie ryzyka zderzenia oraz układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach (ITA). System ITA ostrzega kierowcę i uruchamia automatyczne hamowanie, jeśli podczas skrętu w lewo lub w prawo powstaje ryzyko zderzenia z pieszym na pasach lub z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem. Camry otrzymuje także system redukcji prędkości na zakrętach (Curve Speed Reduction) oraz pełnozakresowy inteligentny tempomat adaptacyjny IACC, który za zgodą kierowcy dostosowuje prędkość samochodu do ograniczeń prędkości widocznych na mijanych znakach drogowych.

Asystent utrzymania pasa ruchu (LTA) utrzymuje samochód na środku pasa i zapobiega zjechaniu samochodu z niego, ingerując w układ kierowniczy. LTA w nowej wersji został udoskonalony – bardziej precyzyjnie wykrywa granice pasa ruchu, szybciej powraca do działania po intencjonalnej zmianie pasa przez kierowcę i skuteczniej utrzymuje właściwy tor jazdy, kontrując turbulencje podczas mijania dużych ciężarówek. Ponadto wcześniej oblicza promień łuku zakrętu, aby precyzyjniej dopasować do niego tor jazdy, a także ingeruje w układ kierowniczy z większą siłą, co sprawia, że działa przy wyższych prędkościach.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza jazda | Toyota GR Yaris: Frajda absolutna

Nowa Toyota Camry trafi do sprzedaży w Europie w połowie 2021 roku. Samochód będzie jak dotychczas oferowany wyłącznie z napędem hybrydowym. Póki co Toyota nie zdradziła ceny nowego modelu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ekologia uderzy w cenniki nowych aut. Idą duże podwyżki

Za niespełnienie nowych limitów emisji CO2 obowiązujących od 2020 r. producenci samochodów będą płacić ...

Bateriomaty (i inne atrakcje) wkrótce na naszych ulicach

Auta, rowery, skutery, hulajnogi... Na tym nie koniec. Operatorzy systemów sharingowych, czyli usług mobilności ...

Niemcy nasycili się Teslą. Spadek sprzedaży

Tesla Model 3 wkroczyła na rynek niemieckich elektryków bardzo przebojowo osiągając w miesiącu swojej ...

Tesla przejmuje DeepScale: krok ku autonomicznym taksówkom

Robotaxi, czyli samochody sterowane przez sztuczną inteligencję, które mają wozić pasażerów, to wizja Elona ...

Ta Toyota sprzedaje się w Polsce najlepiej ze wszystkich krajów europejskich

Toyota Motor Poland osiągnęła najlepszy wynik sprzedaży kompaktowego vana ProAce City spośród wszystkich europejskich ...

Już za dwa lata pojedziesz autonomiczną taksówką Daimlera i Boscha

Daimler opracowuje razem z BMW technologię autonomicznej jazdy. W tym samym czasie Mercedes razem ...