Renault rozszerza swój program SUVów o crossovera coupe. Arkana oferowana będzie z napędem hybrydowy i opcjonalnym pakietem R.S. Auto trafi również do polskich salonów.

Renault wprowadzi na polski rynek nowego SUVa o nazwie Arkana. Model pojawi się w pierwszej połowie 2021 roku. To crossover, który od roku jest oferowany w Rosji i znajduje się w gamie pomiędzy Kadjarem i Koleosem. Model bazuje na platformie CMF-B wykorzystywanej m.in. w Dacii Duster, ale też z Clio i Captura. Ma 458 cm długości i 157 cm wysokości, czyli jest 10 cm niższy od Koleosa. W zależności od rodzaju napędu, bagażnik pomieści 513 l lub 438 l w wersji hybrydowej.

CZYTAJ TAKŻE: To koniec Alpine? Renault chce się pożegnać ze sportową marką

Renault Arkana.

Do napędu posłuży silnik benzynowy o mocy 140 KM o pojemności 1,6 litra. Właśnie z tą jednostką napędowa model ma wystartować na rynku. W późniejszym czasie pojawi się wariant z miękką hybrydą o mocy 159 KM i pojemności 1,3 litra. W pełni wymiarowa hybryda E-Tech posiadać będzie moc 140 KM i również pojawi się nieco później. Renault deklaruje, że Arkana E-Tech Hybrid będzie w stanie w trybie całkowicie elektrycznym pokonać w ruchu miejskim nawet 80 proc. czasu.

Wyposażenie obejmuje m.in asystent jazdy w korku i na autostradzie, kontrolę martwego pola czy wyjeżdżanie tyłem z miejsca parkingowego (system RCTA). Oferowany będzie również sportowy pakiet R.S. Design Line z ekskluzywnym pomarańczowym lakierem. Ceny póki co nie są znane.

CZYTAJ TAKŻE: Tak wygląda przyszłość grupy Renault. Nowa struktura, cztery marki

Mogą Ci się również spodobać

Wirus zatrzymał w Polsce sprzedaż samochodów

Epidemia koronawirusa uderza w polski rynek samochodów osobowych. W marcu ruch w salonach zaczął ...

Ciężarówki, które chcą być trolejbusami

Ciągniki siodłowe obecnie są napędzane w większości silnikiem diesla. Jednak coraz więcej mówi się ...

Dlaczego trzeba kontrolować bieżnik

Cztery kartki o formacie A4 to jedyny łącznik samochodu z nawierzchnią. Warto zatem mieć świadomość, ...

Ford montuje innowacyjne filtry z ochroną przed wirusami

Firmy motoryzacyjne próbują na różne sposoby wzbudzić zaufanie klientów w czasie panującej pandemii. Jak ...

Nowa Katana już w Polsce

Legendarny naked Suzuki Katana już w czerwcu trafi do polskich klientów. Wybrane autoryzowane salony ...

Staną fabryki samochodów

Część koncernów samochodowych późnym latem wstrzyma produkcję niektórych modeli. Nie zdążą z odnowieniem homologacji, ...