Był już wytatuowany motocykl teraz przyszedł czas na samochód. Za sprawą artystki Claudi de Sabe Lexus UX 250h został przekształcony w ruchomy tatuaż.

Game Over Cycles, customwa firma z Polski była pierwsza. Wytatuowany motocykl gdziekolwiek się pojawił wzbudzał sensację. Teraz Toyota postanowiła wytatuować samochód. Lexus wynajął tatuażystkę Claudię de Sabe dał jej Lexusa UX i powierzył zadanie stworzenie pierwszego na świecie wytatuowanego auta. Zajęło jej to pięć dni po osiem godzin i zużyła do tego celu pięć litrów farby samochodowej.

CZYTAJ TAKŻE: Motocykl z Polski za równy milion dolarów

Claudia de Sabe tatuuje ludzi od 15 lat. Zanim wzięła się za Lexusa wykonała szkice na starej masce. Po ustaleniu technologii i projektu po jednej stronie auta wybrała wzór pochodzącego z Japonii karpia koi, a po drugiej zdecydowała się na dwie złote rybki. Problem z Koi polegał na tym, że był zbyt duży żeby być tylko na boku auta. W rezultacie jego płetwa ogonowa jest lekko zakrzywiona w kierunku linii dachu. Artystka zastosowała maszyny, których używa się do tatuażu.

Okazało się, że tatuowanie metalu jest nie tylko fizycznie, ale także psychologicznie bardziej wymagające niż tatuowanie ludzi. Z jednej strony metal jest twardszy od skóry, a z drugiej metal nie wybacza błędów. „To było bardzo przerażające! Byłam zdecydowanie bardziej zestresowana tatuowaniem samochodu niż tatuowaniem osoby. Na ludzkim ciele stosunkowo łatwo jest naprawić błąd, poszerzając linię lub dodając więcej koloru. W przypadku tatuażu samochodowego nie ma możliwości na korektę. Po zarysowaniu farby z samochodu nie można jej już naprawić”. Zastosowane kolory to oryginalne kolory Lexusa o nazwie Solar Flare Orange, Fuji Red, Sonic White i Velvet Black. Na koniec wytatuowany Lexus został całkowicie pokryty bezbarwnym lakierem. Wytatuowany crossover UX nie ma wystawionej ceny, ale przy sprzedaży, za całość wyceniono na kwotę około 130 000 euro (około 580 000 zł). Ceny niewytatuowanych Lexusów UX rozpoczynają się od 155 000 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Pół miliona SUV-ów Lexusa na europejskim rynku

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Samochód, który polubi Twoja rodzina, czyli zalety rodzinnego kombi

Zastanawiasz się jaki samochód rodzinny wybrać? To wyzwanie godne najlepszego stratega. Trzeba przecież zadowolić ...

Przetargi na szybko. GDDKiA do końca roku wyda więcej niż przez ostatnie 10 miesięcy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała, że do końca tego roku ogłosi ...

Limitowana, jubileuszowa wersja Fiata 500 Spiaggina 58

Pięćsetką nad oceanem

Choć wygląda niepozornie, Fiat 500 to praktyczne auto. Idealne dla par, które chcą wynająć ...

Wkrótce testy aut autonomicznych Daimlera i Boscha

Daimler i dostawca podzespołów Rober Bosch zaczną za kilka miesięcy testowanie pojazdów nie wymagających ...

Audi A7 50 TDI quattro: Coupe z duszą

Zamiast zwykłego sedana – pięciodrzwiowe coupe za wyższą cenę. Ten pomysł na samochody dla ...

Przybędzie hybryd? Są patenty do wzięcia…

Jak spopularyzować zelektryfikowane samochody? Toyota Motor Corporation zdecydowała się na udostępnienie bez opłat licencyjnych ...