Był już wytatuowany motocykl teraz przyszedł czas na samochód. Za sprawą artystki Claudi de Sabe Lexus UX 250h został przekształcony w ruchomy tatuaż.

Game Over Cycles, customwa firma z Polski była pierwsza. Wytatuowany motocykl gdziekolwiek się pojawił wzbudzał sensację. Teraz Toyota postanowiła wytatuować samochód. Lexus wynajął tatuażystkę Claudię de Sabe dał jej Lexusa UX i powierzył zadanie stworzenie pierwszego na świecie wytatuowanego auta. Zajęło jej to pięć dni po osiem godzin i zużyła do tego celu pięć litrów farby samochodowej.

CZYTAJ TAKŻE: Motocykl z Polski za równy milion dolarów

Claudia de Sabe tatuuje ludzi od 15 lat. Zanim wzięła się za Lexusa wykonała szkice na starej masce. Po ustaleniu technologii i projektu po jednej stronie auta wybrała wzór pochodzącego z Japonii karpia koi, a po drugiej zdecydowała się na dwie złote rybki. Problem z Koi polegał na tym, że był zbyt duży żeby być tylko na boku auta. W rezultacie jego płetwa ogonowa jest lekko zakrzywiona w kierunku linii dachu. Artystka zastosowała maszyny, których używa się do tatuażu.

Okazało się, że tatuowanie metalu jest nie tylko fizycznie, ale także psychologicznie bardziej wymagające niż tatuowanie ludzi. Z jednej strony metal jest twardszy od skóry, a z drugiej metal nie wybacza błędów. „To było bardzo przerażające! Byłam zdecydowanie bardziej zestresowana tatuowaniem samochodu niż tatuowaniem osoby. Na ludzkim ciele stosunkowo łatwo jest naprawić błąd, poszerzając linię lub dodając więcej koloru. W przypadku tatuażu samochodowego nie ma możliwości na korektę. Po zarysowaniu farby z samochodu nie można jej już naprawić”. Zastosowane kolory to oryginalne kolory Lexusa o nazwie Solar Flare Orange, Fuji Red, Sonic White i Velvet Black. Na koniec wytatuowany Lexus został całkowicie pokryty bezbarwnym lakierem. Wytatuowany crossover UX nie ma wystawionej ceny, ale przy sprzedaży, za całość wyceniono na kwotę około 130 000 euro (około 580 000 zł). Ceny niewytatuowanych Lexusów UX rozpoczynają się od 155 000 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Pół miliona SUV-ów Lexusa na europejskim rynku

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tesla Model Y: Premiera bez niespodzianek

O czwartej rano polskiego czasu Tesla zaprezentowała nowy, kompaktowy SUV o nazwie Y. Samochód ...

Siedziba Opla w Russelsheim

Opel walczy, Vauxhall się układa

Związkowcy w Oplu zablokowali plan dobrowolnych odejść. Nieco inaczej ma się sprawa w Wielkiej ...

Daimler oszczędza. Koniec produkcji Mercedesa Klasy X.

Daimler musi oszczędzać. Na koniec 2019 roku koncern spodziewa się miliardowej straty. Zaciskanie pasa ...

Porsche Exclusive dla elektrycznego Taycana. Indywidualizacja z wyższej półki

Dla pierwszego w pełni elektrycznego auta Porsche istnieje 90 ekskluzywnych opcji oferowanych przez Porsche ...

General Motors stawia na flotę robo-taxi w miastach

General Motors przedstawił inwestorom swą wizję produkcji pojazdów autonomicznych: na 2019 r. planuje handlową ...

Jetta: Volkswagen powołał do życia tanią markę

VW chce podbić rynek tanich samochodów w Chinach. W tym celu założona została firma ...