Polski producent motocykli custom firma Game Over Cycles wystawiła na sprzedaż swój najbardziej znany motocykl – Recydywistę. Jest to pierwsza na świecie wytatuowana maszyna.

Stworzony w Polsce i uhonorowany wieloma międzynarodowymi nagrodami Recydywista przyniósł podkarpackiej firmie sławę na całym świecie. Maszyna inspirowana jest tradycjami środowiska motocyklistów oraz światem tatuaży. Upiększanie motocykli motywami tatuatorskimi wykonanymi za pomocą aerografu jest częstą praktyką firm produkujących motocykle. Wyjątkowość Recydywisty polega jednak na tym, że cała konstrukcja maszyny została pokryta skórą o jasnym kolorze zbliżonym do koloru skóry ludzkiej, na którym to materiale, artyści z polskich salonów tatuaży wykonali bezpośrednio na motorze najprawdziwsze tatuaże. Wytatuowana skóra pokrywa opony, bak, siedzenie, zbiornik oleju, tylny błotnik, lampę oraz wiele mniejszych elementów. To wszystko sprawia, że The Recidivist to pierwszy na świecie prawdziwie wytatuowany motocykl.

– Od momentu powstania Recydywisty, zdobyciu przez niego pierwszych nagród i zrobienia się wokół pojazdu medialnego szumu byliśmy pytani czy maszyna jest na sprzedaż, ale wtedy nie mieliśmy takich planów. To unikatowy motocykl, jedyny taki na świecie, więc chcieliśmy go pokazać na międzynarodowych zlotach, wstawić do konkursów konstruktorskich. Gdy powstał do niego kosz, ponownie jeździliśmy po świecie prezentując go na największych imprezach, ale teraz dajemy możliwość zainteresowanemu klientowi zakupu tej wyjątkowej maszyny – wyjaśnia Stanisław Myszkowski, szef i założyciel Game Over Cycles.

Recydywista oparty jest na motocyklu Harley-Davidson Heritage. Z oryginalnej maszyny zostały wykorzystane tylko część ramy oraz silnik. Wszystkie pozostałe elementy konstrukcji oraz zastosowane mechanizmy są autorskimi rozwiązaniami konstruktorów z firmy Game Over Cycles. Premiera motocykla miała miejsce we wrześniu 2014 roku w Londynie podczas London International Tattoo Convention 2014, najbardziej prestiżowego konwentu sztuki zdobienia ciała na świecie. Kosz Recydywisty powstał w 2017 roku i miał swoją światową premierę w USA podczas Sturgis Motorcycle Rally, największej imprezie motocyklowej świata. Kosz jest całkowicie wytatuowany, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, także na oponach.

Budowa motocykla z koszem pochłonęła 3000 godzin, a tatuowanie obydwu pojazdów zajęło ponad 2500 godzin. Cena motocykla wynosi 1 000 000 dolarów.

Tu możecie zobaczyć ogłoszenie.

ZOBACZ TAKŻE: Harley-Davidson Fat Boy jako zestaw Lego

Recydywista – Dotychczasowe nagrody:

Best paint/airbrush” na Custombike-Show – największych targach modyfikowanych motocykli na świecie (12.2014, Bad Salzuflen, Niemcy)
1. miejsce w kategorii „Best Painting” podczas Mistrzostw Motocykli Customowych (03.2015, Wrocław)
• Motocykl Roku 2015 – Nagroda magazynu Chopper (03.2015, Wrocław)
Trzy nagrody na Custom Festival – Mistrzostwach Polski Motocykli Customowych (04.2015, Poznań)
– 1. miejsce w kategorii „Best Paint”
– 3. miejsce w kategorii „Free Style”
– Motocykl Imprezy – Nagroda Specjalna od firmy Custom Chrome Europe

Dwie nagrody na European Bike Week 2015, największym zlocie motocyklowym w Europie (09.2015, Faaker-See, Austria):
– 1. miejsce w kategoii „Custom”
– Nagroda Publiczności – „People’s Choice Award”

”Najbardziej Niezwykły” w konkursie Rat’s Hole Custom Bike Show – najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie motocykli customowych na świecie organizowanym na Sturgis Motorcycle Rally – największym zlocie motocyklowym świata (08.2017, Sturgis, USA)

1. miejsce w kategorii “PRO Class” w konkursie Harley-Davidson Museum Custom Bike Show, jednym z największych konkursów na motocykle customowe w USA zorganizowanym w rodzinnym mieście firmy H-D (09.2017, Milwaukee, USA)

Nagroda Specjalna w konkursie Custom Gallery zorganizowanym podczas obchodów 115-lecia marki Harley-Davidson w Pradze. Custom Gallery 2018 to konkurs motocyklowy, a zarazem najbardziej prestiżowa światowa wystawa modyfikowanych motocykli, których sercem jest amerykański silnik V-Twin i jego pochodne. Jest to pierwsza wystawa o tak ogromnym i globalnym zasięgu w historii budowy motocykli oraz ich personalizacji (07.2018, Praga, Czechy)

FOT. PATRYK OGORZALEK / POGOIMAGES.COM
FOT. PATRYK OGORZALEK / POGOIMAGES.COM
FOT. PATRYK OGORZALEK / POGOIMAGES.COM

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Europa kupuje mniej diesli

Według danych ACEA jeszcze w 2016 roku nowe auta z silnikiem diesla szczyciły się ...

Fiat Tipo po modernizacji. Jedno z najtańszych aut na rynku

Jeden z popularniejszych samochodów Fiata – Tipo, przeszedł facelifting. Wraz z nową szatą stylistyczną, ...

Tak wygląda zmodernizowana Skoda Kodiaq

Skoda poddała modernizacji swojego największego SUV-a. Kodiaq zyskał świeży wygląd, nową technologię multimedialną i ...

Który samochód elektryczny ma najmniejszą utratą wartości?

Które z aut elektrycznych oferowanych na polskim rynku mają najlepszą wartość rezydualną? Zestawienie Top ...

General Motors stawia na flotę robo-taxi w miastach

General Motors przedstawił inwestorom swą wizję produkcji pojazdów autonomicznych: na 2019 r. planuje handlową ...

BAH bez dealerów w Polsce

British Automotive Polska do niedawna był głównymi importerem samochodów marek Jaguar i Land Rover. ...