Firma założona w 2003 roku ma powody do zadowolenia. Z linii produkcyjnej zjechała milionowa Tesla. Elon Musk na twitterze opublikował post, na którym widać czerwony Model Y wraz z zespołem odpowiedzialnym za jego montaż.

Elon Musk start-up o nazwie Tesla Inc. powołał do życia w 2003 roku. Pierwszym zaprezentowanym samochodem był skonstruowany razem z Lotusem model o nazwie Roadster. Zadebiutował w 2008 roku. 12 lat później Tesla wyprodukowała swój milionowy samochód. Patrząc w przyszłość przebicie kolejnej bariery i wyprodukowanie następnego dwumilionowego auta może Tesli pójść o wiele szybciej. W styczniu przedsiębiorstwo prognozowało, że powinno sprzedać ponad 500 tys. pojazdów w samym tylko 2020 roku.

Tesla Roadster.

Na świecie są o wiele większe koncerny, produkujące ponad 10 mln pojazdów rocznie – jak np. Toyota czy Volkswagen – jednak przebicie pułapu miliona pojazdów, w szczególności dla start-up’u produkującego tylko i wyłącznie samochody elektryczne, jest dużym osiągnięciem. Nikt na świecie nie wyprodukował tyle elektrycznych aut co Tesla. W marcu tego roku do oferty ma wejść Model Y. Wstępnie jego premiera planowana była na jesień 2020. Nie wiadomo jednak czy nie zostanie to przełożone. Wszystko przez obecną światową sytuację. Drugim planowanym samochodem jest pick-up Tesla Cybertruck. Ma on zostać wdrożony do produkcji pod koniec 2021 roku.

Milionowa Tesla Model Y.

CZYTAJ TAKŻE: Tesla może stać się kamperem

Na Starym Kontynencie elektrycznym królem jak na razie jest Renault. Francuska marka sprzedała do końca 2019 roku 252,9 tys. aut zasilanych z gniazdka. Najpopularniejszym modelem był Renault ZOE, które do tej pory sprzedało się w liczbie 178 405 sztuk (dane na koniec 2019 r.). Z niedużo gorszym wynikiem, na drugim miejscu znalazła się Tesla – 214,1 tys. szt., a podium zamyka Nissan (185,9 tys. szt.). Z kolei Audi e-tron, bijący ostatnio rekordy popularności wśród pojazdów elektrycznych segmentu E-SUV, sprzedał się w liczbie 19 550 sztuk.

Tesla Cybertruck.

Sprzedaż aut elektrycznych (dane na koniec 2019 roku):
1.Renault – 252,9 tys. szt.
2.Tesla – 214,1 tys. szt.
3.Nissan – 185,9 tys. szt.
4.Volkswagen – 102,7 tys. szt.
5.BMW – 88,0 tys. szt.

CZYTAJ TAKŻE: Tesla Cybertruck: Elektryczny pickup z zasięgiem do 800 km

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kolejka kandydatów do objęcia władzy w Renault

Włoch Luca de Meo, prezes hiszpańskiego Seata jest w tej chwili na pierwszym miejscu ...

Przychody branży motoryzacyjnej wzrosną do 2035 r. o ponad 50 proc.

Przychody branży motoryzacyjnej wygenerowane przez sprzedaż nowych oraz używanych aut, a także części zamiennych ...

Limuzyny przestają się sprzedawać. SUV-y w natarciu

Popularność limuzyn i kombi ponownie spadła w 2019 roku. Za to modele SUV sprzedają ...

Lexus RX 450h – Dojrzałość i komfort z metką premium

Gdy zadebiutował pod koniec lat 90., wywołał niemałe poruszenie wśród dziennikarzy i ekspertów. Obłe ...

Autostrada A4 stanie w korkach

Niełatwo podróżuje się samochodem po Polsce w te wakacje. Nie dość, że kierowcy mają ...

Super szybka ładowarka polskiego start-upu

Polska spółka technologiczna, Willbert zakończyła testy swojej super-szybkiej ładowarki. To produkt, który ma konkurować ...