Elon Musk obiecał projekt elektrycznego pickupa Tesli. I oto jest Cybertruck. Futurystycznie wyglądający użytkowy model, który nie prędko wejdzie do produkcji seryjnej.

Musk zaprezentował futurystycznie wyglądający elektryczny pickup. Pojazd nazwany został Cybertruck, ma nietypowe, ostre, trójkątne linie karoserii i bardziej przypomina myśliwiec odrzutowy niż klasycznego pickup’a. Nowa Tesla ma być w stanie przetransportować ponad 1,7 tony ładunku i w najmocniejszej konfiguracji ma przyspieszać od 0 do 60 mil na godzinę w 2,9 sekundy. Musk, który ostatnio chciał pokonać elektrycznego Taycana na pętli północnej Nurburgringu na wideo pokazał jak pickup Tesli przyspiesza szybciej niż Porsche 911. Również przeciąganie liny z najnowszym bestsellerem Forda F-150 wygrał z łatwością.

Tesla Cybertruck.

Bazowa cena pickupa Tesli wynosi niecałe 40 000 dolarów (około 155 000 złotych) bez podatków. W najwyższej wersji z trzema elektrycznymi silnikami i podawanym przez Teslę zasięgiem ponad 800 kilometrów cena wrasta do prawie 70 000 USD (ponad 270 000 zł). Standardowa wersja osiąga 60 mil/h w czasie 6,5 sekundy i ma zasięg ponad 400 km.

Karoseria ma być wykonana z wyjątkowo odpornej stali nierdzewnej. Aby pokazać, jak silna jest, główny projektant Tesli Franz von Holzhausen uderzył młotem w drzwi samochodu, nie pozostawiając widocznego wgniecenia. Jednak pokaz siły i możliwości nie do końca się udał. Przy pokazie „szczególnie odpornych szyb Tesli” Holzhausen rzucił w jedną z nich metalową kulą. Szyba wyraźne popękała. Gdy rzucił w drugie okno, stało się to samo. „Jest tu miejsce na ulepszenia”, powiedział Musk i kontynuował prezentację z uszkodzonym samochodem.

Samochód ma pneumatyczne zawieszenie, a sprężone powietrze ze sprężarki można również wykorzystać do roboczych narzędzi. Minie jednak sporo czasu zanim pickup Tesli zostanie wprowdzany do sprzedaży. Produkcja najmocniejszej wersji z trzema silnikami rozpocznie się dopiero pod koniec 2022 roku, a pamiętać trzeba, że Tesla zwykle rozpoczyna sprzedaż od droższych wersji żeby szybciej odzyskać koszty. Tesla już przyjmuje rezerwacje na auto. Tym razem wpłata rezerwacyjna wynosi tylko 100 euro.

Tesla nie jest jedynym producentem, który ma oku ten lukratywny segment rynku. Rivian chce wejść do produkcji w przyszłym roku z konwencjonalnie wyglądającym pickupem elektrycznym, a Ford i General Motors również przygotowują pickup’y z napędem elektrycznym.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bosch wynalazł szybki test na koronawirusa. Wynik w 2,5 godziny

Niemiecka forma Bosch potrafi robić coś więcej niż tylko świece zapłonowe czy systemy wtryskowe. ...

Mimo wzrostów Polska nadal daleko w rankingu gęstości robotyzacji

Polska oparła się globalnemu spadkowi sprzedaży robotów – tak wynika z raportu opublikowanego przez ...

Niemiec skazany za aferę spalinową w USA może odsiedzieć resztę wyroku w Niemczech

Elizabeth Stafford, sędzia z Detroit zgodziła się na przeniesienie do Niemiec Olivera Schmidta, najwyższego ...

Budowa autostrady A1 pod Częstochową, odcinek budowany dotąd przez firmę Salini, który powinien być już praktycznie gotowy...

Włosi ostatecznie przegrali autostradę A1

Jeszcze przed końcem roku powinien być gotowy odcinek autostrady A1 omijający Częstochowę. W piątek ...

KE rozpatrzy fuzję Orlenu i Lotosu dopiero na koniec czerwca

Fuzja Orlenu i Lotosu to jeden z ważniejszych tematów gospodarczych w kraju. Komisja Europejska ...

100 tysięcy Opli z dieslami trafi do warsztatów

Po kontroli Opla Niemiecki Federalny Urząd Transportu Samochodowego rozpoczyna działania z powodu nielegalnego urządzenia, które ...