fot. Vanlifer

Londyńska firma Vanlifer specjalizująca się w projektowaniu samochodów kempingowych ujawniła koncept kampera zbudowanego na bazie samochodu ciężarowego – Tesli Semi.

Projekt nosi nazwę Vanlifer Semi-Home i na razie jest jedynie pomysłem. Nie wiadomo, kiedy i czy kiedykolwiek zostanie zrealizowany. Sama baza potrzebna do budowy takiego pojazdu, czyli ciężarówka Elona Muska, nadal nie miała swojej premiery. Najprawdopodobniej pierwsze Tesle Semi wyjadę na drogi w przyszłym roku, jednak wcale nie jest to pewne, bo wcześniej amerykański producent deklarował, że auta ciężarowe pojawią się w ich ofercie już w tym roku.

źródło: Vanlifer

Pomimo tak wielu niewiadomych na stronie Valifera przeczytać możemy, jak doskonałym rozwiązaniem w segmencie kamperów okazać się mają auta Tesli. Semi ma mieć zasięg przekraczający 800 kilometrów, co w zupełności wystarczy na całodzienną podróż. Dodatkową przewagą Tesli nad tradycyjnymi ciężarówkami, a w tym również kamperami, będzie ulepszona wersja autopilota, która znacząco zwiększy bezpieczeństwo podróżujących.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen California 6.1: Namiot ery cyfrowej

Vanlifer zaprojektował wnętrze mogące pomieścić do sześciu osób, pełną kuchnię, łazienkę oraz salon. Według producenta do stworzenia takiego kampera wymagane są minimalne modyfikacje podwozia ciężarówki co ma usprawnić proces produkcji. Plany brzmią bardzo atrakcyjnie, szczególnie ze względu na koszty eksploatacji elektrycznego pojazdu, jednak jaka może być ostateczna cena Tesli Semi-Home? Ciężko to określić, biorąc pod uwagę, że nadal mówimy jedynie o koncepcie. Wiadomo jednak, że ceny podstawowej Tesli Semi zaczynać się będą od około 150 tys. dolarów w przypadku wersji z mniejszą baterią (około 480 km zasięgu), a z większą – ok. 200 tys. dolarów. Należy pamiętać, że do tej kwoty należałoby dodać koszt przebudowy ciężarówki na kampera, co na pewno nie będzie małym wydatkiem.

CZYTAJ TAKŻE: Nissan x OPUS: Tydzień w plenerze z własnym prądem

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Elon Musk chce wycofać Teslę z giełdy

Elon Musk chce wycofać Teslę z giełdy. Tak przynajmniej zapowiedział w na swoim Twitterze. ...

Lime na ulicach San Francisco

Elektryczne hulajnogi opanują Wrocław

Lime, wart na ponad 1 mld dol. startup z Kalifornii, wspierany przez Google’a i ...

Peugeot 5008 GT 2.0 BlueHDI: Rodzinnie i aktywnie

Model 5008 to czysta praktyczność, ale opakowana we francuski szyk. Peugeot już jakiś czas ...

Polskie kampery coraz popularniejsze na świecie

Polacy wciąż kupują niewiele nowych kamperów, jednak za granicą samochody kempingowe z Polski mają ...

Porsche podało nazwę pierwszego, elektrycznego modelu

Przez długi czas spekulowano, jak będzie się nazywać pierwszy, elektryczny model Porsche, znany dotąd ...

Porsche Taycan: Wszystko co wiemy o pierwszym elektrycznym Porsche

Porsche wprowadza na rynek swój pierwszy w pełni elektryczny model. Taycan pojawi się w ...