fot. Vanlifer

Londyńska firma Vanlifer specjalizująca się w projektowaniu samochodów kempingowych ujawniła koncept kampera zbudowanego na bazie samochodu ciężarowego – Tesli Semi.

Projekt nosi nazwę Vanlifer Semi-Home i na razie jest jedynie pomysłem. Nie wiadomo, kiedy i czy kiedykolwiek zostanie zrealizowany. Sama baza potrzebna do budowy takiego pojazdu, czyli ciężarówka Elona Muska, nadal nie miała swojej premiery. Najprawdopodobniej pierwsze Tesle Semi wyjadę na drogi w przyszłym roku, jednak wcale nie jest to pewne, bo wcześniej amerykański producent deklarował, że auta ciężarowe pojawią się w ich ofercie już w tym roku.

źródło: Vanlifer

Pomimo tak wielu niewiadomych na stronie Valifera przeczytać możemy, jak doskonałym rozwiązaniem w segmencie kamperów okazać się mają auta Tesli. Semi ma mieć zasięg przekraczający 800 kilometrów, co w zupełności wystarczy na całodzienną podróż. Dodatkową przewagą Tesli nad tradycyjnymi ciężarówkami, a w tym również kamperami, będzie ulepszona wersja autopilota, która znacząco zwiększy bezpieczeństwo podróżujących.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen California 6.1: Namiot ery cyfrowej

Vanlifer zaprojektował wnętrze mogące pomieścić do sześciu osób, pełną kuchnię, łazienkę oraz salon. Według producenta do stworzenia takiego kampera wymagane są minimalne modyfikacje podwozia ciężarówki co ma usprawnić proces produkcji. Plany brzmią bardzo atrakcyjnie, szczególnie ze względu na koszty eksploatacji elektrycznego pojazdu, jednak jaka może być ostateczna cena Tesli Semi-Home? Ciężko to określić, biorąc pod uwagę, że nadal mówimy jedynie o koncepcie. Wiadomo jednak, że ceny podstawowej Tesli Semi zaczynać się będą od około 150 tys. dolarów w przypadku wersji z mniejszą baterią (około 480 km zasięgu), a z większą – ok. 200 tys. dolarów. Należy pamiętać, że do tej kwoty należałoby dodać koszt przebudowy ciężarówki na kampera, co na pewno nie będzie małym wydatkiem.

CZYTAJ TAKŻE: Nissan x OPUS: Tydzień w plenerze z własnym prądem

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wojciech Drzewiecki, prezes firmy Samar

Wojciech Drzewiecki, prezes Samaru: Napędy alternatywne potrzebują wsparcia państwa

Ekologizacja transportu już postępuje, choć może nie tak szybko, jakbyśmy wszyscy sobie tego życzyli ...

Zawieszono kary za spóźnienie rejestracji pojazdu

Większość urzędów miejskich oraz gmin zawiesiło swoją działalność. Tym samym osoby, które chcą zarejestrować ...

Budowa autostrady A1 pod Częstochową, odcinek budowany dotąd przez firmę Salini, który powinien być już praktycznie gotowy...

Włoski kryzys na polskich drogach

Rośnie prawdopodobieństwo wypowiedzenia umów włoskim firmom budującym kilka odcinków dróg w Polsce. GDDKiA już ...

Postaw na systemy bezpieczeństwa i doskonalenie techniki jazdy

Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Ruch na drogach coraz większy, więc i o niebezpieczną ...

Pagani planuje model elektryczny. Klienci go nie chcą

Pagani, włoski producent sportowych samochodów, obchodzi 20-lecie Zondy. W 2024 roku ma pojawić się ...

Holender nowym prezesem Audi

Audi powołało nowego prezesa. 57-letni Bram Schot urodził się w Amsterdamie. Oficjalnie Bram Schot ...