Lancia nadal sprzedaje nowe samochody. Co prawda tylko we Włoszech i tylko jeden model – Ypsilon, który teraz otrzymał technologią hybrydową.

Kto by pomyślał, że z gamy modeli Lancii przetrwa mały Ypsilon. Jako jedyny przedstawiciel tej marki jest sprzedawany z powodzeniem we Włoszech. Produkowana od 2011 roku trzecia generacja doczekała się – podobnie jak jego bracia technologiczni Fiat 500 i Panda – nowego benzynowego napędu z technologią hybrydową. Pod maską pracuje litrowy trzycylindrowy silnik benzynowy z 12-woltowym rozrusznikiem i małym akumulatorem litowo-jonowym. Energia hamowania przekształca się w energię elektryczną, która zgromadzona w akumulatorze może być ponownie wykorzystana. Cały układ miękkiej hybrydy ma za zadanie zmniejszyć zużycie paliwa. W przypadku nowego silnika Lancii Ypsilon, zgodnie z pomiarem NEDC, średnie zużycie ma wynieść 4 l/100 km. Nowy wariant silnika spala wg. danych fabrycznych prawie litr mniej. Nowy układ napędowy ma 70 KM.

CZYTAJ TAKŻE: Fiat 500 Hybrid, Fiat Panda Hybrid: Początek elektryfikacji

Lancia Ypsilon Hybrid.

Ypsilon będzie nadal sprzedawany wyłącznie we Włoszech. Nowy model hybrydowy kosztuje od 14 450 euro (aktualnie w promocji za 12 750 euro czyli około 56 000 zł). To nie jedyny silnik dostępny w tym modelu. Można się również zdecydować się na dwucylindrowy Twinair o mocy 85 KM i pojemności 0,9 litra.

CZYTAJ TAKŻE: Przyszłość to hybrydy napędzane wodorem i prądem

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Słodko-gorzki pakiet mobilności

Przedstawiciele Rady Europy i Parlamentu Europejskiego wynegocjowali propozycje przepisów dotyczących drogowych przewozów międzynarodowych. Mogą ...

Hybrydowy zawrót głowy

Z jednej strony chcemy, by nasze życie było coraz prostsze i przyjemniejsze. Ma nam ...

Wojciech Drzewiecki, prezes firmy Samar

Wojciech Drzewiecki, prezes Samaru: Napędy alternatywne potrzebują wsparcia państwa

Ekologizacja transportu już postępuje, choć może nie tak szybko, jakbyśmy wszyscy sobie tego życzyli ...

Opel GT X Experimental: przyszłość nadchodzi

To nie zabawa stylistów, którzy dostali wolną rękę i zadanie stworzenia wymarzonego auta. To ...

Toyota Hilux Dakar 2019: Kochaj to, czego (zwykle) nienawidzisz

Lubię klekot diesla Toyoty o poranku… Przyznaję, napawam się tym zdaniem wiedząc, jak bardzo ...

Siedziba Opla w Russelsheim

Opel: Cud nad Renem

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu na początku października  prezes Grupy PSA, Carlos ...