Pierwszy egzemplarz nowego kabrioletu Lexusa trafił na licytację amerykańskiego domu aukcyjnego Barrett-Jackson. Cena samochodu wniosła zawrotne 2 miliony dolarów, a więc w zaokrągleniu 7,7 miliona złotych. Kwota trafi na konta dwóch organizacji charytatywnych.

Posiadaczem wyjątkowego auta stał się Kent Stevinson, właściciel salonu Stevinson Lexus of Lakewood z Denver w stanie Kolorado (USA). Egzemplarz wystawiony na aukcji to samochód z limitowanej serii Inspiration Series. Lexus LC 500 Convertible w takiej specyfikacji ma intensywnie niebieskie nadwozie pokryte lakierem Structural Blue oraz wnętrze wykończone białą skórą. Wyjątkowość tego konkretnego egzemplarza podkreślają dodatkowo wykonane z karbonu nakładki na progi z oznaczeniem LC Inspiration Series Launch Exclusive 1 of 1 , numer VIN 100001 oraz niebieskie zaciski hamulcowe.

Nowy właściciel wyjątkowego Lexus LC 500 Convertible otrzymał nie tylko samochód. W pakiecie razem z kabrioletem znalazły się certyfikat z podpisami inżynierów stojących za projektem auta i menadżera fabryki, w której powstaje, oprawiony szkic kabrioletu oraz pakiet walizek firmy Zero Halliburton. Wylicytowana kwota wesprze fundacje Boys & Girls Clubs of America oraz Bob Woodruff Foundation. Pierwsza z nich wspiera rozwój dzieci, druga natomiast pomaga weteranom wojennym i ich rodzinom.

Lexus LC 500 Convertible trafi do regularniej sprzedaży latem tego roku. Auto pojawiło się rok temu na salonie w Detroit jako model koncepcyjny. To nie pierwszy kabriolet Lexusa. W latach 2001–2005 produkowany był model SC430 ze otwieranym, metalowym dachem. W roku 2008 do sprzedaży trafiła otwarta wersja modelu IS. Wygląda na to, że LC 500 Convertible trochę mocniej zapisze się w historii motoryzacji niż jego poprzednicy. Dach otwiera się w 15 s, a zamyka w 16 s i można wykonywać tę czynność podczas jazdy z prędkością do 50 km/h. Kabriolet będzie dostępny wyłącznie z 5-litrowym, wolnossącym silnikiem V8 o mocy 464 KM. Jednostka napędowa współpracuje z 10-stopniową, automatyczną skrzynią biegów.

CZYTAJ TAKŻE: Lexus LC 500 Cabrio: Zanikający gatunek

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bruksela chce bardziej inteligentnych aut

Od 2022 r. nowo produkowane samochody w UE będą miały obowiązkowy pakiet systemów zwiększających ...

ESL One: Mercedes szuka nowych klientów. Premiera CLA Coupe

Mercedes w poszukiwaniu nowych klientów zaprezentował po raz pierwszy w Polsce Mercedesa CLA Coupe ...

fot. Ford

Nowy Ford Transit: Z hybrydą i silnikiem trzycylindrowym

W przyszłości Ford będzie oferował Transita w wersji hybrydowej. Ale to nie koniec niespodzianek. ...

Wodorowa alternatywa

Koncerny samochodowe inwestują nie tylko w elektromobilność, ale także w inne napędy alternatywne. Jednym ...

Silniki spalinowe: Już nie takie straszne, jak mogłoby się wydawać

Na naszych oczach diametralnie zmienia się podejście do napędu pojazdów - miejsce silników spalinowych ...

Angela Merkel: milion stacji ładowania w 2030 roku

Niemcy powinny mieć milion stacji ładowania aut elektrycznych w 2030 roku - powiedziała Angela ...