Poza elektrycznym Mustangiem Ford zamierza oferować również mniejszy model elektrycznego crossovera Mach E. Auto nazywano roboczo „Baby Mach E”, może być oparte na modułowej platformie elektrycznej Volkswagena (MEB).

Od dawna wiadomo, że Ford planuje zbudować odrębną rodzinę modelową wokół elektrycznego Mustanga Mach E. Amerykański producent samochodów współpracuje również od pewnego czasu z Volkswagenem. Firmy współpracują przy opracowaniu modeli dostawczych i pickupach, a także uzgodniono wspólna użytkowanie platformy do modeli elektrycznych MEB.

Być może tak będzie wyglądał mały, elektryczny crossover z rodziny Forda Mustanga Mach E.

Platforma MEB ma zostać dostosowana do potrzeb Forda. Problemem jest zbyt krótka maska elektrycznych modeli Volkswagena co utrudnia Fordowi stworzenie małego modelu z krótkim rozstawem osi, ale z linią dachu i profilem Mustanga. Ted Cannis, dyrektor ds. elektryfikacji w Fordzie, powiedział: „Ważne jest, abyśmy mieli wystarczającą elastyczność. Musimy zrobić samochód, który odrazy będzie można odróżnić od Volkswagena i osiągnąć wydajność jakiej oczekuje się od Forda.

CZYTAJ TAKŻE: Oficjalne zdjęcia Mustanga Mach E. Tak wygląda elektryczny SUV Forda

Murat Gueler, główny projektant Ford Europe, powiedział brytyjskiemu magazynowi Autocar, że „Baby Mach E” będzie posiadał nieco inny profil niż większy już zaprezentowany model, ale „prawie na pewno” pozostanie crossoverem. Jest szansa, że w późniejszym czasie na jego bazie pojawi się model coupé lub nawet kabriolet. W zależności od wielkości akumulatora moc małego, elektrycznego Forda może wynosić do 310 KM. Prawdopodobny zasięg to 500 kilometrów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Trwa szukanie haków na Ghosna

Wiadomo już, co japońscy prokuratorzy zarzucają aresztowanemu ponownie w piątek, po kilku godzinach na ...

Yamaha XMAX400: Latający tapczan z bajerami

Skutery cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Nie dziwi więc fakt, że w ...

Honda i Mazda cierpią przez mocnego jena

Honda i Mazda spodziewają się zmniejszenia zysku operacyjnego z powodu wzrostu wartości jena. To ...

Rekordowe wyniki Skody

Skoda kończy pierwsze półrocze 2018 roku z rekordowym wynikiem 652 700 zarejestrowanych samochodów na ...

Nowe przepisy. Policja będzie spisywać stan licznika

Od stycznia podczas kontroli drogowych oprócz standardowego sprawdzenia prawa jazdy czy ubezpieczenia OC, policjanci ...

WIDEO | Rodzina Volkswagen ID: Przyszłość jest bliżej niż myślisz

Volkswagen na targach we Frankfurcie pokazuje swoją wizję elektrycznej przyszłości motoryzacji. I – jak ...