Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Studyjna wersja tego modelu była już zaprezentowana dwa lata temu na salonie IAA we Franfurcie. Teraz Japończycy prezentują „Prototyp E”, który pojawi się na salonie w Genewie. Auto, z wyjątkiem drobiazgów, jest gotowe do produkcji seryjnej.

Wysyp elektrycznych modeli trwa. Po długim wahaniu także Honda włączyła się do tego trendu. Na salonie samochodowym w Genewie pokaże czterodrzwiowy model, który już dwa lata temu przyciągnął uwagę jako samochód koncepcyjny. Wydawało się, że po prezentacji na IAA został zapomniany. Tak się na szczęście nie stało. Warto było czekać, bo odpowiedź Japończyków na pytanie o idealny miejski samochód wygląda fenomenalnie.

Honda Prptotype E.

W porównaniu do pierwszego modelu koncepcyjnego wiele się zmieniło. Jedną parę drzwi zastąpiono dwoma. Tylne są dobrze zakamuflowane, a klamka ukryta jest w tylnym słupku dachu. Karoseria ma 3,70 metra długości. Z przodu, na masce pod klapą ukryto wtyczkę ładującą. Zbyteczny w modelu elektrycznym przedni wlot powietrza zastąpiono wyświetlaczem LED. Jednak wątpliwe, żeby takie rozwiązanie trafiło do produkcji seryjnej. Za to jak najbardziej dozwolone będzie użycie kamer zamiast lusterek.

Na desce rozdzielczej zamontowano panel wyświetlaczy. Poszczególne z nich można zaprogramować zgodnie ze swoimi potrzebami, przyzwyczajeniami czy nastrojem kierowcy. Mogą pokazywać np. prędkościomierz, nawigację, muzykę, i informacje o napędzie elektrycznym. Na uwagę zasługuje również obfitość wtyczek. Oprócz wtyczek 230 i 12 woltów znajdują się dwa gniazda USB i port HDMI.

Najważniejsze pytanie: jak daleko dojedzie „Prototype E”? Honda mówi o ponad 200 kilometrach według nowego standardu testowego WLPT. Imponujący zasięg to nie jest, jednak Japończycy bronią się tym, że ten model jest przeznaczony wyłącznie do użytku miejskiego. W szybkiej ładowarce akumulator powinien zostać naładowany do 80 procent w ciągu pół godziny. Honda ujawni więcej szczegółów na temat osiągów silnika podczas prezentacji w Genewie.

Produkcja elektrycznej Hondy ma rozpocząć się już pod koniec tego roku. Do sprzedaży ma trafić w roku 2020. Początkowo w Europie planuje się sprzedaż 5000 sztuk.

ZOBACZ TAKŻE: Honda CR-V: Dwa lata czekania, ale nareszcie jest

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Palenie w aucie może słono kosztować

Palenie szkodzi zdrowiu. To wiemy wszyscy. Ale są w Europie kraje, które zakazują palenia ...

Raport 2018 | Wynajem długoterminowy aut rośnie w siłę

Wynajem długoterminowy aut ma się dobrze jak nigdy dotąd. Branża z kwartału na kwartał ...

Opel Astra: Nowe silniki i zmiany kosmetyczne

Astra doczekała się modernizacji. Pod maskę trafiły nowe silniki , zmodyfikowano nieco wygląd popularnego ...

Jean-Philippe Imparato, prezes Peugeota: Złóż sobie swój samochód

Uważam, że średnia cena auta na rynku wzrośnie, mam tylko nadzieję, że nie będzie ...

Jeff Bezos, założyciel Amazona

Amazon: najpierw drony, teraz autonomiczne samochody

Gigant e-handlu trzyma rękę na pulsie i stara się nie ominąć żadnego z najnowszych ...

Niemiecki Smart w chińskich rękach

Ikona niemieckiej motoryzacji, koncern Daimler AG, znowu wyprzedaje część swych aktywów Chińczykom. Chiński Geely ...