Liczba zatrudnionych w polskiej fabryce Mercedesa podwoi się

Prace budowlane w fabryce silników Mercedesa w polskim Jaworze są niemal zakończone. Fabryka zatrudni o 500 osób więcej niż początkowo zakładano.

Publikacja: 26.06.2018 08:36

Liczba zatrudnionych w polskiej fabryce Mercedesa podwoi się

Foto: fot. Daimler

Wyjściowo założono zatrudnienie w nowo powstałej fabryce niemieckiego producenta 500 osób. Teraz liczba zatrudnionych podwoi się. Daimler zatrudni w Jaworze 1000 osób. Powodem jest wzrost zapotrzebowania na czterocylindrowe jednostki napędowe. W Jaworze oprócz różnych wariantów silników czterocylindrowych produkowane będą również skrzynie korbowe.

W fabryce produkowane będą również jednostki hybrydowe, a nie wykluczone, że z czasem również napędy elektryczne. Polscy pracownicy zostaną odpowiednio przygotowani do pracy w nowym zakładzie. Szkolenia będą miały miejsca w niemieckim zakładzie Untertürkheim jak i bezpośrednio w Jaworze. Mercedes chce w przyszłości również ściślej współpracować z okolicznymi szkołami zawodowymi. Jawor ma stać się zakładem przyjaznym środowisku. W fabryce ma być pozyskiwana energia z wiatru i słońca ale także zastosowanie biogazu.

ZOBACZ TAKŻE: Porsche podało nazwę pierwszego, elektrycznego modelu

Daimler AG zainwestował 500 milionów euro i rozpoczął 19 czerwca 2017 roku budowę fabryki silników położonej na obszarze 50 hektarów, 70 km na zachód od Wrocławia, w miejscowości Jawor.

Od kuchni
Volvo zmierza ku giełdzie. Celuje w wycenę 20 mld dolarów
Od kuchni
Czekasz na auto w leasingu? Możesz wziąć zastępcze
Od kuchni
Ceny samochodów kompaktowych wzrosły o 63 proc.
Od kuchni
Wielki powrót Astona Martina
Od kuchni
Dealer będzie musiał odebrać wadliwe auto od klienta