Amerykanie wybrali samochód roku. To Ford Mustang Mach-E

Amerykańskie Stowarzyszenie Samochodowe przyznało Fordowi Mustangowi Mach-E tytuł najlepszego samochodu 2022 roku (AAA’s Best Overall Car 2022). Zebrane punkty wystarczyły, by zająć pierwsze miejsce w segmencie SUV-ów oraz triumfować w rankingu głównym.

Publikacja: 25.05.2022 07:39

Amerykanie wybrali samochód roku. To Ford Mustang Mach-E

Foto: mat. prasowe

Jury w uzasadnieniu werdyktu napisało: „Mustang Mach-E jest nie tylko samochodem, to swego rodzaju fenomen: najstarsza firma motoryzacyjna Ameryki wykorzystała niezwykle popularną nazwę, kojarzącą się od 1964 roku z pony carem, przy wprowadzaniu pierwszego elektrycznego SUV-a marki. Mustang Mach-E to świetnie wyglądające auto, z niezaprzeczalnym rodowodem Mustanga, choć zdefiniowane całkowicie na nowo.” Ponadto jurorzy podkreślili przestronną kabinę, bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa, osiągi – w tym zasięg oraz radość z jazdy. Były też uwagi jurorów jak np. to, że zarówno przyspieszanie, jak i hamowanie mogłoby być bardziej płynne przy niskich prędkościach i w jeździe w korku. Także menu niektórych parametrów systemu informacyjno-rozrywkowego, z którego można korzystać za pomocą blisko 16-calowego tabletu, mogłoby być bardziej intuicyjne.

Czytaj więcej

Ford Pro: Pomysł na w pełni cyfrową obsługę floty

Jest to kolejne wyróżnienie, które otrzymał Mustang Mach-E od chwili premiery rok temu. Wśród nich są: nagrody Car and Driver’s Editor’s Choice oraz Electric Vehicle of the Year, nagroda Cars.com Eco-Friendly Car of the Year, AutoGuide’s Utility of the Year, Green Vehicle of the Year i nagroda Autoweek Car Buyer’s. Również w Polsce pierwszy, całkowicie elektryczny SUV Forda otrzymał kilka prestiżowych wyróżnień.

mat. prasowe

AAA – Amerykańskie Stowarzyszenie Samochodowe powstało w 1902 roku z połączenia 9 niezależnych klubów samochodowych i obecnie jest federacją klubów samochodowych z ponad tysiącem biur w całych Stanach Zjednoczonych, obsługującą 61 milionów członków.

Czytaj więcej

Ford E-Transit Custom: Elektryczny transporter z przodem w stylu e-Mustanga
Na prąd
Elon Musk chce wykończyć konkurencję. Tesla po raz kolejny obniża ceny
Na prąd
Europa z kolejną fabryką baterii. To pierwszy tego typu zakład we Francji
Na prąd
Samochody elektryczne: bezemisyjne, ale czy bezawaryjne?
Na prąd
Iron Man chce budować elektryczne samochody
Na prąd
Czeka nas boom serwisów dla pojazdów elektrycznych