Toyota sprzedała na świecie ponad 20 mln zelektryfikowanych samochodów

Toyota dostarczyła klientom już ponad 20 milionów samochodów ze zelektryfikowanym napędem. Wg. obliczeń Toyoty w ciągu 25 lat pozwoliły one uniknąć emisji 160 milionów ton CO2 oraz zaoszczędzić 65 milionów kilolitrów benzyny.

Publikacja: 31.03.2022 12:01

Toyota sprzedała na świecie ponad 20 mln zelektryfikowanych samochodów

Foto: mat. prasowe

Do lutego 2022 roku Toyota sprzedała dokładnie 20 032 588 samochodów ze zelektryfikowanym napędem. Proces ten trwał 25 lat od 1997 roku, kiedy w salonach zadebiutowała hybrydowa Toyota Prius, ale z roku na rok przyspiesza – ostatnie 5 milionów zelektryfikowanych aut Toyoty trafiło do klientów w ciągu niecałych 2 lat. Najwięcej z nich to samochody z pełnym napędem hybrydowym, których łączna sprzedaż osiągnęła poziom 19,56 mln samochodów. Gama nisko- i bezemisyjnych pojazdów marki obejmuje także hybrydy plug-in, samochody elektryczne na wodór oraz auta elektryczne na baterie.

Czytaj więcej

Ekologiczna opona Goodyear wykonana m.in. z popiołu z łusek ryżu

Toyota oferuje na całym świecie 63 zelektryfikowane modele aut, w tym 48 z pełnym napędem hybrydowym. Jest to efekt strategii elektryfikacji, realizowanej przez Toyotę od dnia premiery pierwszej generacji Priusa. Można śmiało stwierdzić, że Toyota jest największym innowatorem w branży motoryzacyjnej, co potwierdza największa liczba patentów złożonych w 2021 roku w Stanach Zjednoczonych spośród wszystkich producentów samochodów.

Pierwsza generacja Toyoty Prius

Pierwsza generacja Toyoty Prius

mat. prasowe

W Europie Toyota sprzedała do tej pory 4 miliony zelektryfikowanych samochodów. Obecnie gama obejmuje auta od hybrydowego Yarisa i Corollę, przez RAV4 Plug-in Hybrid, po wodorową limuzynę Mirai i elektrycznego vana Proace Electric. W 2021 roku sprzedaż samych tylko hybryd Toyoty na europejskich rynkach wyniosła ponad 620 000 aut, o 19 proc. więcej niż rok wcześniej. Hybrydy odpowiadały za 58 proc. całkowitej sprzedaży firmy, w tym w Europie Zachodniej i Środkowej za 70 proc. sprzedaży. W Polsce marka ustanowiła w ubiegłym roku nowy rekord, z wynikiem ponad 46 000 aut hybrydowym, o 52 proc. lepszym niż w roku 2020.

Toyota Rav4 Hybrid Plug-in

Toyota Rav4 Hybrid Plug-in

mat. prasowe

Czytaj więcej

Samochody zatruwają nie tylko powietrze, ale też wodę
Ekologia
Chińczycy mają sposób na tani wodór. To wywróci rynek do góry nogami
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Ekologia
Silnik diesla zasilany wodorem. To osiągnięcie Politechniki Krakowskiej
Ekologia
Strefy Czystego Transportu – spójrzmy na fakty
Ekologia
Nowe badanie UE. Przez ostatnie 12 lat nie odnotowano redukcji emisji CO2
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Ekologia
Miłosz Jakubowski: Strefa Czystego Transportu – nie taka straszna, jak ją malują