Wysoki popyt w Azji jest gwarantem dobrych wyników sprzedaży BMW. Pierwszy kwartał 2021 Bawarczycy mogą uznać za rekordowy i to mimo, że w Europie poziom sprzedaży jest niższy niż sprzed kryzysu.

BMW w pierwszym kwartale 2021 roku sprzedało więcej samochodów niż przed kryzysem Covidowym. Od stycznia do końca marca sprzedano na całym świecie 636 600 samochodów marek BMW, Mini i Rolls-Royce. To jest o 5 procent więcej niż w pierwszym kwartale 2019 roku i o 33,5 proc. więcej niż w pierwszym kwartale 2020 roku. Decydującym czynnikiem był ogromny popyt w Azji. – Ta rekordowa sprzedaż podkreśla nasze ambitne cele wzrostu na ten rok – powiedział Pieter Nota, dyrektor ds. Sprzedaży.

CZYTAJ TAKŻE: BMW podało polski cennik nowego elektrycznego SUV-a

BMW serii 4

W Chinach BMW sprzedało około 230 tysięcy samochodów. 60 tysięcy więcej niż w pierwszym kwartale 2019 roku i prawie tyle samo, co w całej Europie. W całej Azji grupa osiągnęła również rekordowy wynik – 287 000 pojazdów. W Europie BMW dostarczyło w pierwszym kwartale 239 tys. aut – mniej niż przed kryzysem Corona, ale o osiem procent więcej niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Rok temu, pod koniec marca rozpoczęły zamknięcia fabryk i punktów dealerskich. W USA sprzedaż od stycznia do końca marca wyniosła 78 000 pojazdów, o 17 procent więcej niż w tym samym kwartale poprzedniego roku, ale nie jest lepsza niż we wcześniejszych latach. BMW Group podwoiło sprzedaż pojazdów zelektryfikowanych w porównaniu z tym samym kwartałem poprzedniego roku. W sumie wyprodukowano 70 200 samochodów hybrydowych i elektrycznych.

CZYTAJ TAKŻE: Alpina B8 Gran Coupe: Coś więcej niż BMW

BMW X6 M Competition.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Azjatyckie baterie zaleją Europę

Chiński producent baterii, spółka wyodrębniona z koncernu Geat Wall Motor, ogłosił plany budowy pierwszej ...

Złożono 10 ofert na budowę drogi ekspresowej na Pomorzu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) opublikowała listę ofert przetargu na projekt i ...

Bruksela ukarze za zmowę BMW, Daimlera i Volkswagena

W piątek Komisja Europejska oskarżyła 5 kwietnia najważniejsze niemieckie koncerny motoryzacyjne o zmowę, mającą ...

Ferrari 812 Competizione: Podwójna cena za limitowany model

Ferrari 812 Superfast to mocny i drogi sportowy samochód. To jednak nie znaczy, że ...

Porsche 911 Carrera: Podstawowa wersja z mocą 385 KM

Porsche wprowadza bazową wersję nowego modelu 911 Carrera (992). To najtańsze i najsłabsze 911, ...

Leasing za zero euro w Niemczech. Dzięki dopłatom do elektryków

Matthias Schmidt – analityk motoryzacyjny, udostępnił na Twitterze ofertę niemieckiej strony internetowej LeasingTime.de, w ...