Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland oraz Toyota Central Europe, został wyróżniony tytułem najlepszego CEO roku. Nagroda CEO of the Year została przyznana prezydentowi Toyoty w ramach European Leadership Awards organizacji Executive Club.

Nagrody European Leadership Awards mają na celu uhonorowanie najlepszych przedsiębiorstw, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wdrażają nowe technologie i innowacje. Laureaci wyróżniają się również zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju oraz odznaczają się szczególną dbałością o najwyższe standardy przywództwa. W tym roku nagrody przyznano w 7 kategoriach, a zwycięzcy zostali wyłonieni przez kapitułę składającą się 21 wybitnych ekspertów i managerów, pod kierownictwem prof. Michała Kleibera, Przewodniczącego Rady Przedsiębiorczości, Zarządzania i Innowacji.

CZYTAJ TAKŻE: Rozmowa moto.rp.pl: Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland: Wielkie zmiany w motoryzacji

Podczas wieczornej części wydarzenia obyła się gala wraz z rozdaniem statuetek „European Leadership Awards”. Uhonorowani zostaną liderzy i podmioty, które przyczyniły się do rozwoju polskiej gospodarki w ostatnim roku. Nagrodę CEO of the Year otrzymał Jacek Pawlak, szef Toyoty Motor Poland oraz Toyoty Central Europe.

Jacek Pawlak, szef Toyoty Motor Poland oraz Toyoty Central Europe.

– Współczesny świat zmienia się bardzo szybko. Żyjemy w czasie epokowej transformacji branży motoryzacyjnej, napędzanej przez dominujące trendy oparte na nowych technologiach: elektryfikacji, autonomizacji, łączności internetowej i wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz Big Data. Toyota postrzega innowacyjność dwutorowo. Z jednej strony inwestuje 10 miliardów dolarów rocznie w badania i rozwój, nie poprzestając na pozycji lidera elektryfikacji i nieustannie rozwijając nowatorskie technologie we wszystkich kluczowych dziedzinach. Z drugiej strony o sukcesie Toyoty decyduje japońska kultura organizacyjna Kaizen, która przerodziła się w nowoczesną koncepcję zarządzania lean management. Nasza firma zawdzięcza swój sukces między innymi ogromnemu zaangażowaniu każdego pracownika w nieustanne doskonalenie funkcjonowania firmy, zarówno w sprawach drobnych, jak i o większym zasięgu. Stąd wynika legendarna jakość Toyoty i niezawodność naszych samochodów – powiedział Jacek Pawlak.

CZYTAJ TAKŻE: Toyota Corolla GR Hybrid: Toyota z lepszym układem kierowniczym od BMW

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Renault Megane RS Trophy & Alpine Days: Tor de France

Alpine A110 i Renault Megane w wersji R.S. Trophy. To coś, co może przyprawić ...

Yamaha Tracer 700: Jadowity owad do połykania zakrętów

Wygląd futurystycznego transformersa, królewski dosiad oraz znakomite właściwości jezdne sprawiają, że nawijanie kilometrów tą ...

Audi zwolni 9500 pracowników do 2025 roku

Audi podpisało protokół porozumienia z radą zakładową w sprawie ekonomicznej i przyszłościowej reorganizacji, która ...

Mercedes rezygnuje z rozwoju silników spalinowych

Koncern Daimlera przestaje rozwijać swoje silniki spalinowe i chce skupić się nad napędem elektrycznym. ...

Polski rynek motocykli zaczął mocno hamować

Najbardziej spadł popyt na tanie maszyny ze słabymi silnikami. Za to rośnie sprzedaż luksusowych ...

Hulajnoga e-tron sygnowana przez Audi

Nowy trend: e-hulajnoga od Fiata, Seata czy Audi

Moda na elektryczne jednoślady pożyczane na minuty przełożyła się na boom na zakupy takich ...