Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland oraz Toyota Central Europe, został wyróżniony tytułem najlepszego CEO roku. Nagroda CEO of the Year została przyznana prezydentowi Toyoty w ramach European Leadership Awards organizacji Executive Club.

Nagrody European Leadership Awards mają na celu uhonorowanie najlepszych przedsiębiorstw, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wdrażają nowe technologie i innowacje. Laureaci wyróżniają się również zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju oraz odznaczają się szczególną dbałością o najwyższe standardy przywództwa. W tym roku nagrody przyznano w 7 kategoriach, a zwycięzcy zostali wyłonieni przez kapitułę składającą się 21 wybitnych ekspertów i managerów, pod kierownictwem prof. Michała Kleibera, Przewodniczącego Rady Przedsiębiorczości, Zarządzania i Innowacji.

CZYTAJ TAKŻE: Rozmowa moto.rp.pl: Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland: Wielkie zmiany w motoryzacji

Podczas wieczornej części wydarzenia obyła się gala wraz z rozdaniem statuetek „European Leadership Awards”. Uhonorowani zostaną liderzy i podmioty, które przyczyniły się do rozwoju polskiej gospodarki w ostatnim roku. Nagrodę CEO of the Year otrzymał Jacek Pawlak, szef Toyoty Motor Poland oraz Toyoty Central Europe.

Jacek Pawlak, szef Toyoty Motor Poland oraz Toyoty Central Europe.

– Współczesny świat zmienia się bardzo szybko. Żyjemy w czasie epokowej transformacji branży motoryzacyjnej, napędzanej przez dominujące trendy oparte na nowych technologiach: elektryfikacji, autonomizacji, łączności internetowej i wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz Big Data. Toyota postrzega innowacyjność dwutorowo. Z jednej strony inwestuje 10 miliardów dolarów rocznie w badania i rozwój, nie poprzestając na pozycji lidera elektryfikacji i nieustannie rozwijając nowatorskie technologie we wszystkich kluczowych dziedzinach. Z drugiej strony o sukcesie Toyoty decyduje japońska kultura organizacyjna Kaizen, która przerodziła się w nowoczesną koncepcję zarządzania lean management. Nasza firma zawdzięcza swój sukces między innymi ogromnemu zaangażowaniu każdego pracownika w nieustanne doskonalenie funkcjonowania firmy, zarówno w sprawach drobnych, jak i o większym zasięgu. Stąd wynika legendarna jakość Toyoty i niezawodność naszych samochodów – powiedział Jacek Pawlak.

CZYTAJ TAKŻE: Toyota Corolla GR Hybrid: Toyota z lepszym układem kierowniczym od BMW

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wydłużono czas na rejestrację auta używanego z zagranicy

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że rejestrację używanego samochodu sprawdzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej, ...

Porsche Macan: Jeden do wszystkiego

Czemu tak dużo osób decyduje się na SUV-y? Z uwagi na ich uniwersalny charakter. ...

Piotr Jędrach, Lamborghini Warszawa: Moglibyśmy sprzedać więcej Urusa

Jeżeli ktoś decyduje się na Lamborghini, to kupuje dokładnie takie, jakie chce. Swoje wymarzone ...

Które auta są najtańsze w utrzymaniu?

Cena samochodu to początkowa kwota, która jest związana z posiadaniem auta. Później dochodzą inne ...

Ciemne chmury nad Renault

Prezydent Macron nie chciał spotkać się z szefem Renaulta, Jean-Dominique Senardem, który jest wściekły ...

SsangYong Tivoli: Wielkie zmiany w małym Koreańczyku

Już w październiku zadebiutuje w polskich salonach. Koreański crossover segmentu B po raz pierwszy ...