Rusza produkcja samochodów marek Forda, General Motors i Fiata Chryslera w USA.

Branża zatrudniająca 1 mln pracowników i odpowiadająca za 6 proc. działalności gospodarczej w USA wznawia produkcję po dwóch miesiącach przerwy. Już w zeszłym tygodniu pracę rozpoczęły firmy tworzące dla nich podzespoły. Nacisk w produkcji zostanie położony na najpopularniejsze i najbardziej dochodowe modele aut, m.in.: Chevrolet Suburban, Ford F-150 i Jeep Wrangler.

CZYTAJ TAKŻE: Amerykanie mają, a my nie. Auta z USA, za którymi tęsknimy

Najnowsza odsłona Chevroleta Suburban.

Z informacji udzielonych przez Todda Dunna, prezydenta okręgu UAW (United Auto Workers, amerykański związek zawodowy pracowników przemysłu motoryzacyjnego), który reprezentuje ponad 14 tys. pracowników Lincolna (marka należy do Forda), wynika, że w tym momencie fabryki będą funkcjonować w nowym trybie zmian. Te, które przed lockdownem działały na trzy zmiany, wznowią działalność na dwie, a te, gdzie pracownicy zmieniali się dwa razy, będą pracować na jedną zmianę. General Motors natomiast otwiera pierwsze zakłady w trybie jednozmianowym, w tym dwa zatrudniające ponad 1,6 tys. pracowników.

Ford F150.

CZYTAJ TAKŻE: Amerykanie boją się aut bez kierowców

Dunn zwraca uwagę na problemy z frekwencją pracowników w poszczególnych stanach, w których mogą występować takie ograniczenia jak m.in. zamknięte szkoły czy przeciążona służba zdrowia. Problemem będzie też płynność finansowa dostawców części, którzy najczęściej otrzymują wynagrodzenie dopiero 45 dni po dostarczeniu komponentów. Wznowieniu pracy w zakładach przyglądać się będzie wiele branż, które również musiały zaniechać działalności przez pandemię. Wprowadzono szereg środków bezpieczeństwa, zaczynając od maseczek ochronnych i przyłbic, a na monitorowaniu temperatury ciała i odkażaniu podłóg kończąc. Brak zakażeń wśród pracowników da nadzieję na powrót pozostałych gałęzi przemysłu do pracy.

CZYTAJ TAKŻE:

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kiedy podrożeje paliwo? Zapytaliśmy eksperta

Odmrażanie gospodarki powoduje większy popyt na paliwa. Czy oznacza to, że już niedługo możemy ...

Zmodernizowane BMW X1: Hybryda plug-in i dwa nowe diesle

BMW zmodernizowało model X1. Latem 2019 roku nowa wersja SUV-a trafi do salonów sprzedaży. ...

Nowy rekord: 280 km/h na rowerze

Przez długi czas rekord prędkości jazdy na rowerze ustanowiony w 1995 roku był nie ...

Ogromna akcja przywoławcza GM. Problemy z hamulcami

General Motors wzywa do warsztatów 3,5 mln pick-upów i SUV-ów. Powodem jest problem z ...

Porsche Macan: następca będzie modelem elektrycznym

Następna generacja Porsche Macana będzie dostępna wyłącznie z napędem elektrycznym. Taką decyzję podjęła rada ...

Nowe Audi Q7: SUV kompletny

Producent z Ingolstadt zaprezentował zmodernizowaną odmianę swojego największego SUV-a. Audi Q7 przeszło znaczącą zmianę ...