Ford w ramach głębokiej restrukturyzacji chce przenieść szereg kompetencji z Europy do USA. W najbliższym czasie czeka to dział rozwoju układów jezdnych.

Według informacji niemieckich mediów dział rozwoju układów jednych nie będzie już związany z Fordem w Europie. Zostanie przejęty przez centralę w USA. W rezultacie europejski Ford traci jedną z ostatnich głównych kompetencji w globalnej strukturze korporacyjnej. Pytanie brzmi, czy przez taką zmianę przyszłe modele Forda (w szczególności te europejskie) już nie będą się tak znakomicie i sportowo prowadzić? Jak wiadomo Ameryka nie słynie ze znakomitych układów jezdnych, którymi Ford mógł się pochwalić w wielu modelach oferowanych na Starym Kontynencie.

Ford Fiesta ST ma jeden z najlepszych układów w jezdnych w swojej klasie.

Od 2008 roku w centrum rozwojowym w Kolonii-Merkenich powstawały zawieszenia dla modeli Forda przeznaczonych na rynki całego świata. Zatrudnieni pracownicy będą pracować od teraz pod wodzą Ford USA. Póki co nie było komunikatów o redukcji zatrudnienia. Jednak cały poziom zarządzania w Europie zostanie całkowicie wyeliminowany. Kilku pozostałych menedżerów będzie w przyszłości raportować z niemieckiego Merkenich do amerykańskiej kwatery głównej w Dearborn.

ZOBACZ TAKŻE: Ford Ranger Raptor: Przepustka do innego świata

Obserwatorzy branżowi widzą w tych ruchach nie tylko osłabienie pozycji Forda w Europie, ale także zagrożenie dla lokalizacji w Kolonii. „Centralizujemy odpowiedzialność za rozwój w ramach Grupy i jednocześnie podejmujemy nowe, dodatkowe zadania rozwojowe dla Ford Europe” – powiedział Jörg Beyer, dyrektor ds. rozwoju produktów w Ford Germany i dyrektor wykonawczy ds. rozwoju produktów w Ford w Europie. Czas pokaże, jaki efekt przyniosą te działania.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jeep Gladiator: Dzień dobry, Europo

Zaprezentowany na targach w Los Angeles pickup z logo Jeepa na masce jednak trafi ...

Mercedes GLC Coupe: Subtelne zmiany

Mercedes GLC Coupé został nieco odświeżony. Model w salonach znajdzie się już latem. Najpierw ...

Elektryczny Nissan Leaf we flocie Orlenu

Elektryfikacja flot właśnie się rozpoczyna. Nissan Leaf jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym zarówno ...

Elektronika na straży bezpieczeństwa i komfortu

Elektronicznych układów znajdziecie w swoim aucie dziesiątki. Warto wiedzieć, za co są odpowiedzialne i ...

Bardzo duże straty Tesli

W drugim kwartale 2019 roku Tesla po raz kolejny przyniosła straty. Choć Elon Musk ...

Bentley Bentayga Black Edition: Jeden z najlepszych

Jak pogodzić jazdę po pustyni w Utah i szpan na Rodeo Drive? Odpowiedzi nie ...