fot. Simon Dawson/Bloomberg

Twardy brexit może oznaczać konieczność przeniesienia produkcji z Wielkiej Brytanii. Taką groźbę usłyszała od przedstawicieli Ford Motor premier Theresa May – ujawnił dziennik „The Times”.

Premier rozmawiała z przedstawicielami koncernów samochodowych – telekonferencja dotyczyła sytuacji branży w kontekście narastających niejasności związanych z opuszczeniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. Przedstawiciel Forda zapowiedział, że firma przygotowuje alternatywne miejsca produkcji za granicą. Według informacji „The Times” pojawiły się podobne, twarde deklaracje ze strony innych producentów. Theresa May miała potwierdzić informację, że jej rząd przygotowuje pakiet finansowego wsparcia dla firm, które ucierpią z powodu twardego brexitu, ale nie podała żadnych szczegółów.

fot. Jason Alden/Bloomberg

Ford ma w Wielkiej Brytanii dwie fabryki silników i zatrudnia ok. 13 tys. osób. W styczniu firma zapowiedziała, że jeśli ten kraj opuści UE bez umowy, liczy się z kosztami sięgającymi miliarda dolarów. Amerykańska marka sprzedaje na Wyspach najwięcej samochodów, to dla koncernu trzeci europejski rynek, na który trafia co trzeci pojazd wyprodukowany w zakładach w Kolonii.

CZYTAJ TAKŻE: Nissan nie będzie produkował X-Traila w Wielkiej Brytanii

To nie pierwsza związana z brexitem groźba ze strony firm motoryzacyjnych. W ubiegłym tygodniu Nissan ogłosił, że nie rozpocznie w Wielkiej Brytanii, w swoich zakładach Sunderland, produkcji nowej wersji SUV-a X-Trail. Pojazd będzie powstawać tylko w Japonii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TOP 11 | Najlepiej sprzedawane miejskie SUV-y

IBRM Samar podliczył, który z coraz bardziej popularnego segmentu małych SUV-ów sprzedaje się w ...

Fragment trasy S7 pod Chęcinami

Włosi nie radzą sobie na polskich drogach

Trwa kontrola budowy odcinka trasy S7 Chęciny–Jędrzejów, realizowanego przez Salini Polska. Konsorcjum nie przyspieszyło ...

Dwa kółka Suzuki: od luksusowego skutera do sportowych maszyn

Suzuki oferuje nie tylko szeroką gamę wszechstronnych samochodów. Ostatnimi czasy przez salony firmowe japońskiego ...

Porsche Macan: Bezpieczeństwo na pierwszym planie

Każdego roku do klientów na całym świecie trafia około 100 tysięcy nowych Macanów. To ...

Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland: Wielkie zmiany w motoryzacji

Czy przyszłość jest w samochodach elektrycznych zasilanych wodorem, czy też w czysto elektrycznych? W ...