Według danych zebranych do 14 grudnia przez stronę internetową JetSpy, zajmującą się śledzeniem odrzutowców prywatne samoloty Elona Muska – o wartości katalogowej przekraczającej 100 mln dolarów (niecałe 400 mln zł) – wzbiły się w 2023 r. aż 441 razy w tym roku. Samoloty spędziły w powietrzu ponad 1161 godzin, co odpowiada ponad 48 dniom w powietrzu. Według JetSpy szef Tesli jest obecnie właścicielem kilku prywatnych odrzutowców Gulfstream. Miliarder próbował zatajać informacje o swoich lotach za pomocą programu stworzonego przez Federalną Administrację Lotniczą, ale bezskutecznie. Entuzjaści lotów nadal śledzą podróże Muska. Nie ma informacji w ilu tych lotach udział brał sam Elon Musk. W 2023 r. średni lot samolotów Muska trwał w 2023 roku nieco ponad 2,5 h. Najpopularniejszymi celami podróży było Austin w Teksasie, Oakland, Los Angeles i San Jose w Kalifornii.
Najkrótszy lot odrzutowca Elona Muska trwał 5 minut
Najdłuższym lotem, jaki odbył odrzutowiec Muska w 2023 r., był 13-godzinny lot do Tokio. Samoloty miliardera odbyły także kilka innych lotów międzynarodowych. Ostatnio odrzutowiec Muska był w Izraelu gdzie szef Tesli spotkał się z zagranicznymi przywódcami. Najkrótszy lot trwał pięć minut, a dane pokazują, że odrzutowiec pozostał na lotnisku w Long Beach. Prawdopodobnie był to ruch pilota, który zmienił położenie samolotu. Wiosną odrzutowce Muska wykonywały także 11/15 minutowe loty między lotniskami w Hawthorne i Los Angeles. Lotniska są oddalone od siebie o mniej niż 10 mil.
Czytaj więcej
W Cybertrucku zastosowano innowacyjny w motoryzacji stop stali nierdzewnej do budowy karoserii, który utrudni naprawy i podniesie koszty ubezpieczenia. Nikt jeszcze nie używał przy produkcji samochodów paneli ze stali nierdzewnej o grubości 3 mm.
Według JetSpy odrzutowce miliardera wyemitowały w ciągu ostatniego roku około 5159 ton CO2, zużyły 538 957 galonów paliwa, co oznacza, że w tym roku zatankowanie samolotów kosztowało ponad 3,2 miliona dolarów. Z kolei według amerykańskiej Uniwersyteckiej Korporacji Badań Atmosferycznych (UCAR) przeciętny mieszkaniec USA jest odpowiedzialny za produkcję około 16 ton dwutlenku węgla rocznie.
Czytaj więcej
13 grudnia i 15 grudnia zostały uruchomione dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości. Pierwszy mierzy średnią prędkość przejazdu na Opolszczyźnie między miejscowościami Kietlice i Kilisino na drodze nr 416, drugi w okolicach Wielunia, w gminie Biała na drodze krajowej nr 74.
Czytaj więcej
Ładzie udało się dokonać modernizacji technicznej swojego weterana - Łady Niva. Do tego modelu wracają funkcje, które gdzie indziej są uważane za oczywiste.