Tesla oświadczyła, że otrzymała wnioski o wydanie informacji oraz wezwanie do sądu ze strony Departamentu Sprawiedliwości. Chodzi o dokumenty związane z funkcjami pracy autopilota oraz dotyczące zasięgu elektryków tej firmy. Już w październiku 2022 r. agencja Reuters poinformowała, że wobec Tesli toczy się dochodzenie Amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości w związku z twierdzeniami, że pojazdy elektryczne firmy mogą jeździć autonomicznie. W sierpniu Wall Street Journal doniósł, że prokuratorzy federalni badają również roszczenia dotyczące deklarowanego przez Teslę zasięgu, a także wykorzystanie funduszy firmy na tajny projekt, opisywany wewnętrznie jako "dom dyrektora generalnego Elona Muska".

Czytaj więcej

Tesla Model X: Nie dogoni nas już nikt

Wypadki z udziałem Autopilota Tesli

Po kilkunastu wypadkach z udziałem autopilota Tesli Amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego od ponad dwóch lat bada działanie tego systemu. Tesla zapowiedziała, że wydatki inwestycyjne na rok 2023 przekroczą docelowy poziom 7–9 miliardów dolarów, który wyznaczony był na początku tego roku, w związku z przygotowywaniem do wprowadzenia na rynek nowych modeli.

Na szali stoją również plany budowy fabryki w Meksyku. W komunikacie giełdowym podano informację o wstrzymaniu decyzji związanych z nowymi inwestycjami w tym nowej fabryki w Meksyku, która miała kosztować prawie 5 miliardów dolarów. Jak wyjaśniono Tesla zmaga się z burzliwymi perspektywami gospodarczymi, a rosnące stopy procentowe mogą wpłynąć na popyt modeli Tesli. Aby utrzymać sprzedaż Elon Musk w tym roku mocno obniżył ceny, a tym samym osiągnął mniejszą marżę na każdym sprzedanym samochodzie.

Czytaj więcej

Tesla znów obniża ceny. Wojna cenowa w świecie elektromobilności