Pojazdy autonomiczne uważane są za przyszłość motoryzacji oraz sposób na osiągnięcie większego bezpieczeństwa i zmniejszenia liczby wypadków drogowych. Jak pokazuje przykład taksówek firmy Cruise w San Francisco, jest to jeszcze daleka przyszłość. W sieci pojawiły się informacje oraz zdjęcia jak pojazdy korporacji zablokowały kilka pasów ruchu w dzielnicy Civic Center. Samochody po prostu stanęły i nie miały zamiaru nigdzie się przemieszczać. W żadnej z nich nie znajdował się wtedy pasażer.

Czytaj więcej

Opony bezpowietrzne to przyszłość. Bezobsługowe i idealne do pojazdów autonomicznych

Incydent miał miejsce tydzień po tym jak spółka Cruise, będąca większościową spółką zależną General Motors, został pierwszą firmą, która zaoferowała konsumentom w godzinach od 22 wieczorem do 6 rano, bezzałogowe przejazdy w dużym mieście. Nie wiadomo, jak długo samochody blokowały ruch i co konkretnie wywołało tę kuriozalną sytuację. Rzecznik prasowy firmy powiedział, że problem został rozwiązany i nie uczestniczył w nim żaden z pasażerów. Jednocześnie odmówił podania szczegółów technicznych zajścia.

Co ciekawe to nie pierwszy tego typu przypadek w San Francisco. Firma Waymo, należąca do Alphabet – spółka matka Google – miała identyczny problem związany z grupwoaniem się pojazdów w mieście. KPIX-TV, oddział CBS w San Francisco, informował w październiku, że kilka pojazdów Waymo utknęło razem w pewnej ślepej uliczce.

Czytaj więcej

W 2030 roku pojawią się na polskich drogach pierwsze autonomiczne auta