Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.12.2024 10:31 Publikacja: 31.12.2021 11:32
Foto: AdobeStock
Nowe wymagania związane ze szkoleniem kierowców mają zostać wprowadzone wraz z nowelizacją ustawy o kierujących pojazdami. W świetle projektu tego dokumentu, ma pojawić się możliwość odbywania szkolenia w zakresie uprawnień do kierowania pojazdami w formie kursu rozszerzonego z osoba towarzyszącą np. opiekunem prawnym osoby szkolonej. Nie będzie też podziału ośrodków szkolenia kierowców (OSK) na zwykłe i spełniające dodatkowe wymagania.
Nowelizacja przewiduje ponadto zmniejszenie częstotliwości odbywania warsztatów doskonalenia zawodowego dla instruktorów, wykładowców czy egzaminatorów. Na to miejsce ma zostać wprowadzony obowiązek odbywania warsztatów doskonalenia zawodowego dla instruktorów techniki jazdy. Resort chce w czwartej klasie szkoły podstawowej wprowadzić nowy obowiązkowy przedmiot „wychowanie komunikacyjne”. Jest też plan utajnienia pytań egzaminacyjnych oraz wprowadzenie obowiązku odbycia kursu dokształcającego dla wszystkich młodych kierowców, którzy popełnili dwa wykroczenia w ruchu drogowym w okresie próbnym (między 4 a 8 miesiącem). Z wykazu prac legislacyjnych wynika, że rząd ma przyjąć projekt nowelizacji ustawy w czwartym kwartale 2022 roku.
Elon Musk zyskuje stanowisko w rządzie Donalda Trumpa, ale to nie wszystkie plusy pomocy przyszłemu które otrzymuje najbogatszy człowiek na świecie. Teraz dodatkowo akcje Tesli osiągnęły rekordową wartość.
Jeśli w garażu nie możecie zaparkować Rolls-Royce’a, to można sprezentować sobie dużo mniejszy egzemplarz, który da się zaparkować na biurku, albo jako prezent pod choinkę. Tanio nie jest, ale z drugiej strony nie kupicie za mniejsze pieniądze nowego Rolls-Royce'a. Oto miniaturowy Cameo.
Dostawca podzespołów motoryzacyjnych i rowerów elektrycznych ze Szwabii ogłosił upadłość. W 2011 roku firma zdobyła nagrodę Deutsche Gründerpreis - wyróżnienie dla wybitnych przedsiębiorców w Niemczech.
W przyszłości kierowcy we Francji będą musieli zwracać uwagę na nowy niebieski znak drogowy z białym rombem. Wyjaśniamy co oznacza ten znak i ile będzie kosztować, jeśli go zignorujesz?
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Po ogłoszonym w lipcu bankructwie przez producent foteli samochodowych Recaro zły czas dobiegł końca. Znana na całym świecie niemiecka marka znalazła inwestora, który jednak przeniesie produkcję z Niemiec do Włoch.
Wiele kobiet widzi gorzej w ciemności niż w dzień – szczególnie za kierownicą - tego dowodzą nowe badania. Ujawniamy, dlaczego tak się dzieje i podpowiadamy co można zrobić w przypadku słabszej orientacji w nocy za kierownicą.
Sporna wykładnia przepisu uratowała właściciela szkoły nauki jazdy od wykreślenia z rejestru działalności regulowanej.
Do najwyższej w krajach UE liczby zabitych na 100 wypadków przyczynia się nieskuteczny system szkolenia kierowców – wynika z raportu, jaki 11 września przedstawiła Najwyższa Izba Kontroli.
Przewoźnicy żądają kierowców prawidłowo wyszkolonych na nowym sprzęcie. Tymczasem MI chce o dwa lata przedłużyć możliwość używania do szkoleń małych ciężarówek.
Do egzaminu na prawo jazdy można podchodzić dowolną liczbę razy. Są tacy, którym zdobycie prawa jazdy zajmuje nieco dłużej niż jedno czy dwa podejścia. Oto kilku rekordzistów.
Instruktorzy nauki jazdy w Niemczech są coraz mniej zadowoleni z wyników swoich kursantów. Okazuje się, że wielu z nich ma problemy z koncentracją. Systematycznie spada również odsetek zdanych egzaminów. Niemieckie Stowarzyszenie Instruktorów Nauki Jazdy szuka rozwiązania tego problemu.
17-latek, który w Boże Narodzenie na parkingu przed hipermarketem uczył się kierować autem, będzie odpowiadał przed sądem.
Część praktyczna egzaminu na prawo jazdy jest zmorą kursantów. Dotyczy to zwłaszcza jazdy po łuku. Tylko przez ten element egzamin oblewa 30 proc. osób ubiegających się o prawo jazdy. Grupa instruktorów uważa, że ten etap powinno się zlikwidować. Przyszli kierowcy swoje umiejętności powinni kształcić na drogach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas