Zdaniem ekspertów wyjątkowo wyglądający Cybertruck zaprezentowany niedawno przez Elona Muska nie kwalifikuje się do otrzymania zgody na poruszanie się po drogach publicznych w Europie. Temat poruszyła gazeta branżowa „Automobilwoche”, powołując się na Stefana Tellera z SGS-TÜV Saar GmbH. SGS-TÜV to wiodącą firma w zakresie testowania, audytu, weryfikacji i certyfikacji.
Tesla Cybertruck.
Żeby pick-up Tesli mógł zostać dopuszczony do ruchu na drogach Europy wymagane byłyby poważne modyfikacje głównej struktury auta. Między innymi karoseria Cybertrucka wykonana ze stali o wysokiej wytrzymałości nie ma skutecznej strefy zgniotu. Zdaniem eksperta koncepcja Tesli jest sprzeczna ze wspólną europejską filozofią bezpieczeństwa. W Stanach Zjednoczonych obowiązują inne przepisy dotyczące homologacji, szczególnie w przypadku lekkich samochodów dostawczych, takich jak Cybertruck.
Tesla została zaprezentowana pod koniec listopada, a jej produkcja ma zostać uruchomiona w 2021 roku. Pick-up ma być w stanie przetransportować ponad 1,7 tony ładunku i w najmocniejszej konfiguracji ma przyspieszać od 0 do 60 mil na godzinę w 2,9 sekundy. Bazowa cena pickupa Tesli wynosi niecałe 40 000 dolarów (około 155 000 złotych) bez podatków. W najwyższej wersji z trzema elektrycznymi silnikami i podawanym przez Teslę zasięgiem ponad 800 kilometrów cena wrasta do prawie 70 000 USD (ponad 270 000 zł). Standardowa wersja osiąga 60 mil/h w czasie 6,5 sekundy i ma zasięg ponad 400 km.