Policja kupuje kolejne nieoznakowane radiowozy m.in. 7-osobowe SUV-y

W grudniu 2019 dostarczone mają zostać Policji nowe, nieoznakowane radiowozy. To 5- i 7-osobwe SUV-y i crossovery. Przetarg został rozpisany, policja czeka na oferty.

Publikacja: 07.09.2019 14:15

Policja kupuje kolejne nieoznakowane radiowozy m.in. 7-osobowe SUV-y

Foto: moto.rp.pl

Policja ogłosiła trzy nowe przetargi dotyczące zakupu radiowozów. W sumie chodzi o 49 samochodów: 18 egzemplarzy SUV-ów siedmioosobowych, 17 SUV-ów pięcioosobowych i 14 crossoverów.

""

SUV-y w barwach policji to nic nowego – Skoda Yeti…

moto.rp.pl

Siedmioosobowe SUV-y mają mieć rozstaw osi nie krótszy niż 2700 mm, napęd na cztery koła, jednostka napędowa musi mieć co najmniej 1950 cm3 pojemności i nie mniej mocy niż 135 kW (181 KM). SUV ma się rozpędzać do ponad 200 km/h. Auta, które trafią do policji mają mieć zamontowane czujniki parkowania, kamerę cofania, poduszki powietrzne z tyłu, system Android Auto/Apple Car Play oraz metalizowany lub perłowy lakier. Wygra oferta z najbardziej korzystną ceną i najlepszym współczynnikiem mocy do masy samochodu.

""

… czy Opel Mokka.

moto.rp.pl

SUV-y pięcioosobowe muszą spełniać następujące warunki: napęd 4×4, rozstaw osi 2700 mm, długość powyżej 4600 mm, silnik o pojemności 1,5 litra, moc 150 KM, prędkość maksymalna powyżej 190 km/h, ciemne kolory nadwozia. Wiadomo już, że do tego przetargu zgłosili się dilerzy Skody, Kii, Hyundaia oraz Forda. Najtańsza oferta póki co jest od Skody i wynosi całościowo 2 718 300 zł co daje średnią cenę egzemplarza za około 160 tys zł. Według opisu warunków mieści się w nich jedynie Skoda Kodiaq. Oferta Skody i tak jest póki co za wysoka względem tego co w przetargu określiła policja, która chce wydać nie więcej niż 2 415 636 zł czyli nieco powyżej 142 tysięcy za egzemplarz.

""

Skoda Kodiaq – być może tak będą wyglądały przyszłe, nieoznakowane radiowozy policji.

moto.rp.pl

Na liście zakupów policji jest jeszcze 14 crossoverów. Tu rozstaw osi musi mieć minimum 2500 mm, długość karoserii musi przekraczać 4100 mm i nie mogą być niższe niż 1530 mm. Silnik ma mieć pojemność minimum 1,2 litra i moc 110 KM.

ZOBACZ TAKŻE: Co drugie policyjne BMW jest już rozbite

Zamówienia mają odbyć się w trzech transzach. Pierwsze auta policja ma odebrać do 18 grudnia. Póki co nie ma informacji w jaki sposób samochody będą wykorzystywane i czy np. zostaną wyposażone w wideorejstratory. W ostatnim czasie policja dokonała bardzo wielu zakupów – niemal 400 Volkswagenów Crafter, Transporterów oraz Caddy czy 140 sztuk BMW serii 3.

Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Niemcy mają problem z mostami i wiaduktami. Na remonty brakuje 10 mld euro
Tu i Teraz
Prawie milion kierowców złapanych przez fotoradary w 2023 roku
Tu i Teraz
Niemieccy politycy coraz dobitniej chcą zniesienia zakazu sprzedaży aut spalinowych
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tu i Teraz
Narasta spór o przebieg trasy rozbudowy ważnego odcinka autostrady