Murdoch za sterami Tesli?

James Murdoch, syn Ruperta, mediowego magnata, zrzuci z fotela Elona Muska. James ma kierować założoną przez Muska firmą, producentem samochodów elektrycznych Tesla – donosi „Financial Times”.

Publikacja: 11.10.2018 11:29

Murdoch za sterami Tesli?

Foto: fot. Carla Gottgens/Bloomberg

James Murdoch jest dyrektorem wykonawczym wytwórni filmowej 21st Century Fox. Ale od niedawna pełni również funkcję głównego doradcy Tesli. Spekulacje to efekt ostatniego oświadczenia Elona Muska, który zapowiedział, że ustąpi w listopadzie z funkcji szefa Rady Nadzorczej spółki, ale pozostanie jej prezesem. Informacja o kandydaturze syna miliardera Ruperta Murdocha jest więc sporym zaskoczeniem. Musk na Twitterze już zaprzeczył tym doniesieniom:

Nie ulega wątpliwości, że twórca Tesli ma jednak problemy. Najpierw Securities and Exchange Commission (SEC) regulującą obrót papierami wartościowymi zarzuciła mu oszustwa. Potem – w ramach ugody – zapowiedział, że zrezygnuje w ciągu 45 dni z nadzorowania firmy i zapłaci 20 mln dol. kary. Kłopoty zaczęły się 7 sierpnia, gdy Musk opublikował kontrowersyjny tweet Muska, w którym sugerował zdjęcie Tesli z giełdy. Za akcje miał płacić 420 dol. Potem okazało się, że Elon Musk chciał jedynie zaimponować swojej dziewczynie, gwieździe muzyki pop o pseudonimie Grimes.

CZYTAJ TAKŻE: Elon Musk z kłopotami i w słabej kondycji. Duży spadek akcji Tesli

James Murdoch ma odejść z 21st Century Fox. Firma, w której udziały większościowe przejął Disney, ma być kierowana przez jego brata – Lechlana (to były aktor znany z takich filmów, jak „Śnięty Mikołaj”, czy „Gwiezdne Wrota”). James zrezygnował już m.in. z zasiadania w zarządzie Sky plc, spółce, która jest właścicielem Sky News.

Ojciec, Rupert Murdoch, to znany australijsko-amerykański wydawca, właściciel istniejącej do 2013 r. korporacji prasowej, telewizyjnej i wydawniczej – News Corporation.

Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"
Tu i Teraz
Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie
Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tu i Teraz
Niemcy mają problem z mostami i wiaduktami. Na remonty brakuje 10 mld euro