Aktualizacja: 26.09.2023 07:52 Publikacja: 06.08.2018 11:01
Jaguar/Land Rover na przełomie roku wybierze poddostawców dla fabryki na Słowacji.
Foto: Bloomberg
Już po raz kolejny w tym roku ma się wydłużyć sieć szybkich dróg. Od wtorku nową ekspresówką pojedziemy tym razem nad Bałtyk. Do ruchu włączone zostaną bowiem trzy odcinki trasy S11 pomiędzy Koszalinem a Bobolicami, których budowa rozpoczęła się w 2021 r.
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej to element transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Ceny paliwa na polskich stacjach paliw wciąż zadziwiają i spowodowały nawet uprawianie turystyki paliwowej naszych południowych i zachodnich sąsiadów. Wbrew rynkowym trendom płacimy za paliwo mniej. Teraz prognozowane są kolejne spadki cen benzyny i diesla.
W USA odnaleziono wielki magazyn z klasycznymi amerykańskimi samochodami. Miejsce wygląda jak opuszczone i zapomniane muzeum motoryzacji.
TotalEnergies zarządzający ponad 30 proc. stacji paliwowych we Francji nie zgadza się z planami rządu, który dąży do sprzedaży paliwa ze stratą. Francuski koncern zapowiedział, że nie zejdzie poniżej kwoty 1,99 euro za litr.
Do korzyści, które niesie ze sobą 5G, partnerzy współpracujący przy śląskiej sieci zaliczają oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ można wyeliminować infrastrukturę kablową
Europarlamentarzyści przedstawili pomysł obniżenia masy całkowitej dla kategorii prawa jazdy B z obowiązujących obecnie 3,5 do 1,8 tony. Powyżej tej masy własnej miałby obowiązywać nowa kategoria B+.
Od dzisiaj 20 września można się spodziewać utrudnień na autostradzie A2. Na lubuskim węźle Jordanowo rozpoczyna się remont, który pełną parą ruszy 25 września.
Na horyzoncie pojawiła się groźba wojny handlowej pomiędzy Brukselą a Pekinem. Unijni decydenci zorientowali się bowiem, że Chińczycy mogą zadać potężne ciosy europejskim koncernom motoryzacyjnym w czasie zielonej transformacji.
Prezydent Władimir Putin wydał rozkaz przesiadania się już ponad miesiąc temu, ale biurokracja stawia zaciekły opór
Związek zawodowy United Auto Workers rozszerzył strajk o 38 ośrodków dystrybucji części dla General Motors i Chryslera (Stellantisa), zatrudniające 5600 ludzi. Strajk stanie się szybko ogólnokrajowy. UAW utrzymał wobec Forda akcję tylko w jednej fabryce, bo są postępy w negocjacjach z pracodawcą.
Francja dostosowuje finansowanie samochodów elektrycznych. W przyszłości wspierany będzie jedynie zakup modeli rzeczywiście przyjaznych środowisku. Dotyczy to przede wszystkim importu samochodów elektrycznych z Chin.
Olaf Scholz, kanclerz Niemiec chce żeby po niemieckich drogach jeździło 15 milionów elektrycznych samochodów w 2030 roku. Nowy przepis ma pomóc w osiągnięciu tego celu i jeszcze bardziej ułatwić podróżowanie autem elektrycznym.
Volkswagen ID.X Performance Concept zachwyca mocą i… ogromnym spojlerem. Czy trafi do produkcji seryjnej? Szanse nie są niestety zbyt wielkie.
Izera chce zdobyć rynek, na którym globalni producenci od lat inwestują w rozwijanie e-aut dziesiątki miliardów euro.
Polska od wielu lat utrzymuje się na pozycji lidera na rynku ciężarowego transportu drogowego. Okazuje się jednak, że ta pozycja może zostać zachwiana przez elektromobilność.
Dziennik "Izwiestia" podaje, że rosyjskie siły zbrojne tworzą nowe brygady szturmowe oraz brygady, których zadaniem jest prowadzenie rozpoznania w ramach nowo formowanego korpusu armijnego - odnotowuje think tank, Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swoim najnowszym raporcie na temat sytuacji na froncie na Ukrainie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Przedstawiciel Białego Domu wyraził nadzieję, że dostarczenie Ukraińcom czołgów abrams wzmocni potencjał ofensywny ukraińskiej armii.
Na wyjątkowy pomysł, który ma poprawić bezpieczeństwo rowerzystów, wpadł Rafał Topolewski. Jego start-up Primario Grande opracował urządzenie BikeWatch, które może podbić świat.
"Niemieckie porządki Donalda..." - pisze na swoim profilu na platformie X (dawny Twitter) PiS prezentując najnowszy spot wyborczy.
Naukowcy opracowali metodę przerobu odpadów z tworzyw sztucznych, takich jak kartony po mleku, pojemniki na żywność i plastikowe torby.
Inżynierowie z Centrum Rozwoju Technologii dla Przemysłu opatentowali świecę jodową, która wzmacnia organizm człowieka, a niszczy m.in. grzyby.
Organizowane przez gminy kursy, które przybliżają tajniki reformy planistycznej, przeżywają oblężenie. Własne szkolenie przeprowadzi resort rozwoju.
Rząd w Kijowie chciał pokazać rolnikom, że broni ich interesów. Do zmiany stanowiska Polskę może zmusić tylko Bruksela, a nie WTO w Genewie.
Ponad 36 milionów pasażerów skorzystało w pierwszym półroczu tego roku z usług Flixa, informuje firma. Mowa o wynikach całej grupy, która obejmuje przewozy autokarowe i kolejowe w Europie i poza nią.
Być może już niedługo, tak jak każdy może dziś mieć auto i podróżować po lądach, tak wkrótce będzie w stanie pływać po morzach i oceanach, a dokładniej – w ich głębinach. Wszystko za sprawą Nemo, tzw. osobistej łodzi podwodnej.
Przez osiem lat daleko odeszliśmy od konstytucyjnego wzorca.
Choć firma była zmuszona zmienić biznesplan z powodu wojny lub pandemii i zaniechać inwestycji, może rozliczyć koszty podatkowe i nie musi oddawać VAT. Fiskus jest na tak.
Przedsiębiorca, który zorganizował wypożyczalnię sprzętu sportowego czy książek na terenie sklepu, nie urządzi u siebie handlowej niedzieli. Tak wynika z wyroków Sądu Najwyższego w sprawie zakazu handlu w niedziele.
Zdecydowanie największa grupa badanych winą za aferę wizową obarcza obóz rządzący, reszta nie wie, co o tym myśleć, albo nie słyszała o sprawie - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" i RMF FM.
Na granicy Polski z Niemcami mogą znów pojawić się punkty kontrolne. Berlin skarży się na rosnącą presję migracyjną.
Antywirusowy lek stosowany w terapii osób, u których przebieg COVID-19 był łagodny lub umiarkowany, może wywoływać mutacje wirusa i przyspieszać pojawianie się nowych wariantów - twierdzą naukowcy.
Już przegraliśmy, nastąpiło to 24 lutego 2022 roku – mówi Aleksiej Wieniediktow, przebywający w Rosji redaktor zlikwidowanego przez władze radia Echo Moskwy, uznawany przez rządzących za „agenta zagranicznego”.
Dopóki Polska nie spełni wszystkich warunków dopuszczających, Komisja Europejska nie będzie płaciła faktur za projekty finansowane z polityki spójności na lata 2021–2027 – mówi Elisa Ferreira, unijna komisarz ds. spójności i reform.
Jedna z największych platform dostaw posiłków chce zmian przepisów dotyczących tzw. gig-workerów – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Spółka staje po stronie forsowanych przez UE rozwiązań, przeciw którym protestuje reszta branży.
Na lądzie front tkwi w miejscu. Ale trwa ukraińska ofensywa powietrzna.
Pogarsza się sytuacja w branży budowlanej, gdzie co trzeci kontrakt zaczyna przynosić straty. Przed wyborami rząd obiecuje pieniądze na zwiększenie oczekiwanej od miesięcy waloryzacji.
W związku z falą nielegalnych imigrantów Mateusz Morawiecki zapowiedział kontrole na polsko-słowackiej granicy. Podobny krok rozważa Berlin wobec Polski i Czech.
Prezydent Brazylii, Luiz Inácio Lula da Silva, w piątej przejdzie operację biodra i będzie pracował ze swojej prezydenckiej rezydencji przez około trzy tygodnie - poinformowały brazylijskie władze.
W Seulu odbyła się pierwsza od dekady duża parada wojskowa, w czasie której prezentowane są m.in. pociski balistyczne i śmigłowce szturmowe. Jak pisze Reuters był to pokaz siły w związku z tym, że Seul przyjmuje obecnie twardsze stanowisko wobec Korei Północnej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas