Alfa Romeo wprowadza przedłużoną gwarancję „Maximum Care” na wszystkie nowe samochody na okres 5 lat. Kampanię reklamuje Robert Kubica, który w połowie stycznia rozpoczął współpracę z Alfa Romeo.

Alfa przez powiązanie z Kubicą nie tylko chce ocieplić swój wizerunek, ale również nawiązać do swoich korzeni w motorsporcie. Historia marki rozpoczęła się w 1910 roku od powołania Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (Lombardzka Fabryki Samochodów). Trzy lata później model 24HP prowadzony przez Nino Franchiniego zajął pierwsze miejsce w kategorii w rajdzie Parma-Poggio di Berceto, a w latach 1920-21 Giuseppe Campari za kierownicą modelu 40/60HP dwukrotnie zwyciężył w wyścigu Mugello. Międzynarodowy sukces przyniósł marce triumf P2 prowadzonego przez kierowców Antonia Ascariego i Gastone’a Brilli-Periego w Mistrzostwach Świata Grand Prix w 1925 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Alfa Romeo wycofuje jeden z trzech oferowanych obecnie modeli

Alfa Romeo 24 hp z 1910 roku.

Później nastały czasy Alfy 158 i 159, zdobywców Pucharów Świata Formuły 1 odpowiednio w latach 1950 i 1951. W 1992 roku model 155 przyniósł marce zwycięstwo we włoskim cyklu Italian Superturismo i dwa lata później w niemieckim German Touring Speed Championship DTM. Rok 1998 należał z kolei do Alfy 156, która oprócz trofeów na torze zdobyła międzynarodowy tytuł Samochód Roku.

Alfa Romeo V6 Ti biorąca udział w wyścigach DTM.

Alfa w komunikacie prasowym wspomina również o wynikach brytyjskiego portalu Whatcar.com. W październiku 2020 roku magazyn opublikował wyniki rankingu niezawodności stworzonego na bazie odpowiedzi 13 tysięcy użytkowników aut w wieku do 8 lat. Respondenci oceniali samochody, wskazując obszary ulegające awarii, koszty napraw i okresy wyłączenia z ruchu. W oparciu o pozyskane dane redakcja portalu Whatcar.com wystawiła każdemu modelowi indeks niezawodności wyrażony w procentach, gdzie 100 proc. oznaczało całkowitą bezawaryjność, a niższe wartości odpowiednio większą liczbę usterek. Alfa Romeo Giulietta uzyskała w tym badaniu wynik 98,9 proc. Za to Giulia osiągnęła wynik 96,9 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Alfa Romeo Stelvio 2021: Veloce znaczy szybki

Alfa Romeo Giulietta.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Elektromobilność szczególnie mocno odczuwa kryzys

Według danych z końca marca 2020 r., w Polsce było zarejestrowanych łącznie 10 701 ...

e.Primacy: nowa opona przyjazna środowisku

Oszczędność 80 euro na oponie, jeśli jeździmy autem spalinowym i zwiększenie zasięgu o 7 ...

Seat Arona: Dwa nowe pakiety stylistyczne

Hiszpański crossover Seat Arona został nagrodzony za najlepszy design w prestiżowym plebiscycie Red Dot ...

Mocno kurczy się unijny rynek aut

Unijny rynek samochodów osobowych skurczył się w lutym o 7,4 proc. do 957 tys. ...

Mercedes Maybach klasy S: Wszystko co najlepsze, albo nic

Oto nowy topowy model klasy S - Mercedes-Maybach. Komfort, luksus i przepych rodem ze ...

Przebito drugi tunel na przyszłej Zakopiance

Pod górą Luboń Mały przebito drugi tunel na budowanej trasie pomiędzy miejscowościami Lubień a ...