Nad Formułą E wezbrały czarne chmury. Po ogłoszeniu decyzji Audi o wycofaniu z rywalizacji swojego zespołu fabrycznego, na podobny krok zdecydowało się BMW. Oznacza to, że w motorsporcie sytuacja staje się coraz trudniejsza.

Nie dalej jak kilka dni temu Volkswagen ogłosił całkowite wycofanie się z motorsportu. Teraz podobną decyzję podjęło BMW, które od samego początku było zaangażowane w serię wyścigową Formuła E. W piątym sezonie postanowiła wycofać zespół fabryczny z rywalizacji. Zgodnie z ogłoszoną decyzją sezon 2020/2021 będzie ostatnim.

CZYTAJ TAKŻE: Audi rezygnuje z udziału w serii wyścigów DTM

Udział w wyścigach Formuły E to nie lada wyzwanie oraz rozwój dla działów związanych z elektromobilnością. BMW ten czas wykorzystało bardzo efektywnie, ucząc się nowych rozwiązań oraz wdrażając je do seryjnych modeli. Mowa tutaj choćby o układach napędowych, za które w obu dziedzinach odpowiadali ci sami inżynierowie. Ponadto marka zyskała doświadczenie związane z optymalizacją wydajności układu napędowego, poprawy oprogramowania sterującego, zarządzania energią czy gęstością akumulatorów.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen całkowicie wycofuje się z aktywności w motorsporcie

W oficjalnym komunikacie BMW stwierdziło, że odchodzi z rywalizacji w Formule E, gdyż nauczyło się wszystkiego co było możliwe w przypadku elektrycznych wyścigów. Teraz skupi swoje działania na rozwoju swoich linii produkcyjnych. Przez ostatnie dwa sezony Formuły E, BMW wygrało cztery wyścigi, czterokrotnie osiągnęło pole position, jak też 24-razy uzyskało miejsce na podium. W ostatnim sezonie (2020/2021) zespół reprezentować będą Maximilian Günther i Jake Dennis.

CZYTAJ TAKŻE:

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wschodnia obwodnica Warszawy z rocznym opóźnieniem

Obwodnica Warszawy to temat, który ciągnie się przez lata. Kiedy określono przebieg jej wschodniej ...

Tokio Motor Show 2019: Przyszłość wszędzie wygląda tak samo

Tokio Motor Show to święto japońskiej motoryzacji i prognoza tego, co czeka klientów w ...

Problem dla polskich firm: maleje produkcja aut w Niemczech

Niedługo cieszył się niemiecki przemysł wzrostem produkcji samochodów. Jak informuje AutomotiveSuppliers.pl, w październiku, po ...

Seat e-Scooter: Kolejny elektryczny jednoślad Hiszpanów

Idea elektromobilności nie zawsze musi być powiązana z samochodami. Seat będzie sprzedawał również elektryczne ...

Koniec Nivy z logotypem Chevroleta

Producent Łady, AvtoVAZ, wznawia w Rosji produkcję Nivy, która przez lata była sprzedawana z ...

Kulisy megafuzji FCA i Renault: Nieformalne kolacje i długie rozmowy

Fiat Chrysler Automobiles i Grupa Renault zaskoczyły rynek informacjami o planowanej fuzji. W przeciekach ...