Wszystko wskazuje na to, że coraz większymi krokami nadchodzi zmierz silników spalinowych. Przyszłość w dieslu i benzynie widzą tylko nieliczni.

Adrian Hallmark, szef marki Bentley zapowiedział zmierzch silników benzynowych. „Przyszłość Bentleya jest w pełni elektryczna” – powiedział na konferencji prasowej. W 2025 roku firma otrzyma platformę Premium Plattform Electric (PPE), którą dla koncernu VAG przygotowuje Audi, a którą do użytku dostanie nie tylko Bentley, ale Audi oraz Porsche. Od 2026 roku, wszystkie oferowane modele Bentleya będą zelektryfikowane, a to oznacza napęd hybrydowy typu plug-in lub elektryczny. Od 2030 roku angielska marka przestanie oferować auta z silnikami spalinowymi i chce być w całości neutralna pod względem emisji CO2.

CZYTAJ TAKŻE: Goodbye Bentley Mulsanne. Koniec ery przepychu

Bentley EXP 100 GT koncepcyjny model z napędem elektrycznym.

Ta elektryczna przyszłość w opisach szefów firm brzmi jak opowieść z bajki z oczywistym happy endem. Jednak nie wszyscy są tak entuzjastycznie nastawieni do końca napędu spalinowego. Jedno jest pewne: w niedalekiej przyszłości klasyczne jednostki napędowe nie będą miały lekkiego życia. Branża motoryzacyjna obawia się, że samochody z silnikami spalinowymi skończą się w 2025 r. A wszystko przez zbyt surowe unijne limity emisji spalin. „Wraz z wprowadzeniem planowanej normy UE-7 Komisja Europejska de facto zakazuje samochodów z silnikami spalinowymi od 2025 r.” – powiedziała Hildegard Müller szefowa stowarzyszenia branżowego VDA.

Ferrari SF90.

CZYTAJ TAKŻE: Test | Ferrari GTC4 Lusso: 365/7/24

Trochę bardziej miękko widzi ten problem Oliver Zipse, prezes zarządu BMW, który twierdzi, że jeszcze przez długi czas będą w ofercie jednostki benzynowe i diesla, ale stawia też na rozwój ogniw paliwowych. Póki co żadnymi prognozami nie przejmuje się Ferrari, które zaprezentowało 1000 konnego roadstera – model SF90. Auto z hybrydowym silnikiem plug-in ma przyspieszać do 100 km/h w 2,5 sekundy. Cieszmy się więc jednymi z ostatnich (prawie)normalnych Ferrari i Bentley.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Goodbye Bentley Mulsanne. Koniec ery przepychu

Bentley zamyka kolejny rozdział. Najpierw po ciuchu zrezygnowano z oferowania w Europie z silników ...

Bosch wynalazł na nowo osłonę przeciwsłoneczną

Projekt Virtual Visor został opracowany na podstawie pomysłu pracowników firmy Bosch. Cyfrowa osłona przeciwsłoneczna ...

Kupujesz SUV-a? Pomyśl o Maździe CX-5 i zobacz korzyści

Rozsądnie skalkulowany cennik, bogate wyposażenie, dynamiczne silniki i atrakcyjny wygląd to zaledwie część argumentów ...

Suzuki SX4 S-Cross 1.0 BoosterJet: Oszczędny z napędem na 4 koła

Pojawił się w Europie w 2013 roku. Trzy lata później przeszedł głęboki lifting. Mimo ...

Genewa 2019 | Honda Prototype E: Już w przyszłym roku w sprzedaży

Studyjna wersja tego modelu była już zaprezentowana dwa lata temu na salonie IAA we ...

Mercedes EQ Silver Arrow: Wizja inspirowana przeszłością

Na słynnym Concours d'Elegance w Pebble Beach Mercedes zaprezentował spektakularną wizję sportowego modelu swojej ...