Pod górą Luboń Mały przebito drugi tunel na budowanej trasie pomiędzy miejscowościami Lubień a Rabką Zdrój. Ma dwa kilometry długości i stanowi kontynuację drogi S7, która ma zastąpić wysłużoną Zakopiankę.

Prace nad drążeniem tunelu pod górą Luboń Mały rozpoczęły się 6 marca 2017 roku. Po ponad trzech latach udało się budowniczym zakończyć drążenie od północy i południa dwóch tuneli. Pierwszy z nich – prawa nitka – przebito w październiku 2019 roku. Natomiast drugi ukończono wczoraj (27 kwietnia 2020). – Dzisiejsza uroczystość z pewnością cieszy użytkowników dróg nie tylko w Małopolsce, ale również turystów, którzy odwiedzają Podhale i Tatry. Prace budowlane są prowadzone rzetelnie, skutecznie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Liczę, że wszyscy zaangażowani w tę inwestycję staną na wysokości zadania i już w 2021 r. kierowcy będą mogli skorzystać z tunelu pod górą Luboń Mały – powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

CZYTAJ TAKŻE: Gierkówka stanie się trzypasmową autostradą!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podała również, że prace nie zostały wstrzymane ze względu na pojawienie się pandemii koronawirusa. Wszyscy pracownicy stosują się do zaleceń związanych ze stanem epidemicznym. Dodatkowo ze względów technologicznych i bezpieczeństwa wykonywanych robót, dopuszczone zostało wykonywanie prac w ruchu ciągłym, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Kolejnym etapem jest rozpoczęcie prac adekwatnych do tych co wykonywane są na prawej nitce tunelu, czyli są to roboty przy obudowie docelowej, niszach alarmowych i hydrantowych. Następnie rozpoczną się prace wykończeniowe.

CZYTAJ TAKŻE: Zakopianka: pierwszy tunel przebity

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Auta Tesli znowu za dopłatą w Niemczech

Klienci kupujący w Niemczech elektryczne samochody Tesli mogą znowu występować o dopłaty od rządu, ...

PSA i FCA zmieniają warunki fuzji

Z powodu trwającego kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 Fiat Chrysler Automobiles i Grupa PSA postanowiły ...

Fragment trasy S7 pod Chęcinami

Włosi nie radzą sobie na polskich drogach

Trwa kontrola budowy odcinka trasy S7 Chęciny–Jędrzejów, realizowanego przez Salini Polska. Konsorcjum nie przyspieszyło ...

Jak dojechać elektrycznym autem z Warszawy do Poznania

Pokonanie trasy ze stolicy do Poznania raczej nie kojarzy się z przygodą. Jednak tak ...

Trasa S19 połączy Warszawę z Rzeszowem

Budowa dróg w Polsce nie zwalnia. Jeszcze trochę, a w komfortowych warunkach będziemy w ...

Hyundai wprowadzi nowy typ poduszki powietrznej

Hyundai opracował nową środkową poduszkę powietrzną, która znajduje się między kierowcą a pasażerem z ...