Już od przyszłego tygodnia na stacjach Orlen zakupimy płyn do dezynfekcji rąk ich własnej produkcji. Pierwsza partia zostanie wysłana do Agencji Rezerw Materiałowych. Prezes spółki zakłada, że do czerwca uda się stworzyć prawie 2,5 mln litrów środka dezynfekującego.

Na początku marca PKN Orlen ogłosił rozpoczęcie produkcji płynu do dezynfekcji rąk w zakładzie w Jedliczu. Wedle zapowiedzi prezesa spółki pierwsza wyprodukowana partia trafi do Agencji Rezerw Materiałowych. W przyszłym tygodniu płyn dezynfekujący ma trafić na stacje paliw Orlenu oraz być dostępny na potrzeby innych podmiotów gospodarczych. Firma szacuje, że obecnie jest w stanie produkować 750 tys. litrów płynu tygodniowo. – W bardzo szybkim tempie udało nam się dostosować produkcję tak, aby aktywnie włączyć się w działania rządu związane ze wzmocnieniem bezpieczeństwa sanitarnego kraju. Zakładamy, że do końca marca br. produkcja sięgnie prawie 2,5 mln litrów produktu – mówi, cytowany w komunikacie, Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

CZYTAJ TAKŻE: Ceny paliw powinny mocniej spadać

CZYTAJ TAKŻE: KE rozpatrzy fuzję Orlenu i Lotosu dopiero na koniec czerwca

W zakładzie w Jedliczu należącym do PKN Orlen, produkowane są na co dzień płyny do spryskiwaczy, chłodnicze i smary. W związku z pandemią koronawirusa (COVID-19) PKN Orlen postanowił przekształcić linię produkcyjną i wytwarzać płyn dezynfekujący powstający w oparciu o alkohol etylowy, o właściwościach wirusobójczych. Płyn jest dopuszczony do produkcji przez odpowiedni urząd.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W przyszłości zobaczymy dużo elektrycznych Toyot

Toyota pokazała 6 modeli elektrycznych i już za rok zapowiada rewolucyjną baterię. A jednak ...

Ponad 1000 publicznie dostępnych stacji ładowania w Polsce

Liczba ogólnodostępnych stacji ładowania w Polsce przekroczyła liczbę 1 000 sztuk – wynika z ...

Koronawirus opóźni budowę dróg

Na budowach braki pracowników, niedostateczna liczba osób z nadzoru nad prowadzonymi robotami, kłopoty z ...

Mercedes A 250e i B 250e: 75 km na prądzie

Mercedes rozszerza ofertę klasy A i B o wariant hybrydowy typu plug-in. Nowe modele ...

Tanie hulajnogi elektryczne mogą… wylecieć w powietrze

Niedawna eksplozja akumulatora elektrycznej hulajnogi na warszawskim Gocławiu – a także wcześniejszy podobny incydent ...

Skoda Superb: Przestrzeń, wygoda, bezpieczeństwo

Samochody z segmentu D oferują rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu były dostępne jedynie ...