Luca de Meo, człowiek, który uratował Seata zrezygnował ze stanowiska prezesa tej marki. Pozostanie jednak, chociaż nie wiadomo jak długo, w zarządzie hiszpańskiej marki z Grupy Volkswagena.

Najprawdopodobniej de Meo zostanie wkrótce prezesem Renaulta. Jak podano w komunikacie wszystkie jego kompetencje w Seacie zostały unieważnione na jego własne życzenie i za zgodą obu stron. Jego decyzja, która została przyjęta ze zrozumieniem w Grupie VW jest spowodowana powtarzającymi się informacjami w mediach, że on właśnie jest najsilniejszym kandydatem na stanowisko prezesa Renaulta. Decyzja o powołaniu nowego prezesa francuskiej marki miała zostać podjęta do końca ubiegłego roku, a skoro tak się nie stało, należy jej się spodziewać w najbliższych dnia. Wiadomo również, że najsilniejszym kandydatem na to stanowisko jest właśnie Luca de Meo, wychowanek zmarłego w 2018 roku Sergio Marchionne prezesa Fiat Chrysler Automobiles. Oprócz niekwestionowanych kompetencji w zarządzaniu firmami motoryzacyjnymi, dodatkowym atutem jest,że biegle mówi po francusku (także po włosku, hiszpańsku i niemiecku).

Luca de Meo.

Na razie Renaultem zarządza Clotilde Delbos, wiceprezes ds finansowych, która zresztą razem z Luką de Meo kandyduje na najwyższe stanowisko w firmie. W Martorell pod Barceloną, gdzie Seat ma swoją siedzibę i fabrykę panują fatalne nastroje. Z powodu odejścia Luki de Meo swój żal wyrazili nawet związkowcy, z którymi jeden z najzdolniejszych menadżerów dzisiaj motoryzacji prowadził bardzo trudne negocjacje w czasie restrukturyzacji marki, która przez wiele lat traciła pieniądze. Wiele osób nie chce i nie potrafi zrozumieć jego decyzji. —Mimo, że w prasie od dawna ukazywały się informacje o tym,że zaoferowano mu tę pracę, nie wierzyliśmy, że odejdzie — mówiła moto.rp.pl jednak z pracownic fabryki Martorell. Na razie wiadomo,że na miejsce de Meo został już awansowany Carsten Isensee, dotychczas wiceprezes Seata ds finansowych.

CZYTAJ TAKŻE: Seat e-Scooter: Kolejny elektryczny jednoślad Hiszpanów

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

E-Survivor, koncepcyjny pojazd Maruti Suzuki India Ltd. pokazany podczas targów Auto Expo 2018 w Indiach

Suzuki zwiększa nakłady na nowe technologie

Firma Suzuki Motor ogłosiła, że w tym roku pobije rekord nakładów na prace badawczo-rozwojowe. ...

Sabine Schmitz nie żyje. Królowa Nurburgringu i prezenterka Top Gear miała 51 lat.

Odeszła Sabine Schmitz, dwukrotna zwyciężczyni 24-godzinnego wyścigu Nurburgring, królowa „Ring taxi”, którą większość osób ...

BMW i3 kończy karierę. Model nie będzie miał następcy

Wszystko wskazuje na to, że kariera BMW i3 niedługo się zakończy. Pierwsze elektryczne BMW ...

Rupert Stadler, szef Audi AG

Szef Audi w areszcie

Szef Audi Rupert Stadler został aresztowany w poniedziałek. Prokuratorzy z Monachium wydali nakaz ponieważ ...

Nie żyje Niki Lauda

W wieku 70 lat zmarł trzykrotny mistrz świata Formuły 1 Niki Lauda - poinformowały ...

Porsche 911 odporne na pandemię

Przez ostatnie miesiące sprzedaż pojazdów przez koronawirus i lockdown znacząco się zmniejszyła. Są jednak ...