Zawodnicy Juve grają z logo Jeepa na koszulkach
Zawodnicy Juve grają z logo Jeepa na koszulkach
fot. shutterstock

Przejście Ronaldo do Juventusu to fantastyczna okazja na zwiększenie  wartości marki Jeep, której logo piłkarze Juve mają na swoich koszulkach.

Ocenia się,że jeśli Ronaldo uda się pomóc Juventusowi dostać do finału Ligii Mistrzów UEFA, sama obecność drużyny w mediach przyniesie i klubowi i Jeepowi  przynajmniej 55 mln dolarów. Ronaldo ma 74,5 mln obserwujących na Tweeterze i 134 mln na Instagramie. W przypadku Juventusu jest to odpowiednio 6 mln i 10 mln.

CZYTAJ TAKŻE: Mike Manley, prezes Jeepa: Będę miał naprawdę małe auto

Znacznie mniej optymistycznie patrzą na ten transfer związkowcy zakładów Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Melfi na południu Włoch. Ich zdaniem należący do rodziny Agnellich fundusz Exor, główny udziałowiec Juventusu (64 proc.) i właściciel 30 proc. akcji FCA, powinien raczej dodać po 200 euro do pensji każdemu pracownikowi FCA we Włoszech, a nie kupować największą gwiazdę światowego futbolu. Gaża Cristiano Rolando – 30 mln euro rocznie – ma być wypłacana właśnie przez FCA. — Nie może być tak, że firma wydaje miliony na kupno piłkarza, a pracownicy FCA są zmuszani do ekonomicznych poświęceń – mówi Gerardo Giannone z fabryki FCA w Pomigliano d’Arco pod Neapolem. Jego zdaniem jest niedopuszczalne, by nowy pracownik, czyli Ronaldo, był traktowany o wiele lepiej niż ci, którzy pracują na taśmie. Wynagrodzenie gwiazdy powinno być nie wyższe od kwot, które zarabiają oni.

Cristiano Ronaldo, tu w reklamie zegarków TAH Heuer, dziś formalnie pracownik Fiata / fot. Susana Gonzalez/Bloomberg

Strajk w Melfi jest zaplanowany na najbliższą niedzielę i zakończy się o 6 wieczorem we wtorek. Mimo to akcje Juventusu podrożały o 35 proc. od chwili, kiedy na rynku pojawiła się informacja, dokąd rzeczywiście przechodzi najważniejszy piłkarz Real Madryt.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Posłowie przyjęli ważną poprawkę w związku z akcyzą pojazdów

Podczas głosowania nad zmianą przepisów akcyzowych, posłowie odrzucili większość zaproponowanych przez Senat zmian. Jedna ...

Najnowsza prognoza. Sprzedaż e-aut w Europie sięgnie w 2020 r. miliona sztuk

Elektryczny boom na europejskich drogach zapowiada brukselska organizacja Transport & Environment (T&E). Jeszcze w ...

Europarlament nie odpuszcza Pakietu Mobilności

Europosłowie Komisji Transportu TRAN zajmą się 2 kwietnia tysiącami poprawek zgłoszonymi do Pakietu Mobilności. ...

Mazda CX-5: Przyjemność z prowadzenia i bezpieczeństwo w tym SUV-ie to podstawa

Gdy japońscy inżynierowie z Mazdy opracowali kompaktowego SUV-a, auto bez najmniejszych kompleksów zaczęło rywalizować ...

Zwolnienie z akcyzy dla hybryd, ale nie wszystkich

Zwolnienie z podatku akcyzowego dla pojazdów hybrydowych typu PHEV (z możliwością ładowania z gniazdka) ...

Audi wraca do napędu wodorowego

Ogniwa paliwowe jako alternatywne źródło napędu zostały zepchnięte w cień przez baterie elektryczne. Teraz ...