Skoda Space: To będzie największy elektryczny model Skody

„Space” będzie nowym elektrycznym okrętem flagowym w ofercie Skody. Duży siedmiomiejscowy SUV, który ma wprowadzić czeską markę w nowy segment. Pojawi się nie wcześniej niż za trzy lata.

Publikacja: 02.05.2023 15:02

Skoda Space

Skoda Space

Foto: mat. prasowe

Kiedy Skoda rozszerzy swoje portfolio modeli elektrycznych w 2026 roku to ten model będzie górował nad wszystkimi - Skoda Space. Duży SUV będzie górował nie tylko nad Kodiaqem, ale i Superbem. Póki co Skoda pokazała wyłącznie zarys bryły nadwozia nowego modelu. Model produkcyjny będzie bazować na pomysłach studyjnego Vision 7S z 2022 roku. To tu mają być elementy nowego języka projektowania „Modern Solid”, które jest autorstwa głównego projektanta Olivera Stefaniego i jego zespołu. Z przodu karoserii, która ma 4,90 m długości znika klasyczny logotyp Skody. Z taką długością nowy model wkracza w ligę Volkswagena Touarega.

Skoda Space

Skoda Space

mat. prasowe

Czytaj więcej

Nowa strategia Skody. Będą trzy e-modele do 2026 roku

Skoda Space stanie się najdroższym modelem w czeskiej marki. Ten elektryk otrzyma technologię pochodzącą z niedawno wprowadzonego Volkswagena ID.7. Oznacza to również nowy silnik - „App 550” z mocą 286 KM, którą można powiększyć przez zabudowanie drugiego silnika na przedniej osi i uzykać ok. 340 KM i napęd na cztery koła. Akumulator w studynym Vision 7S ma pojemność 89 kWh, a to powinno wystarczyć na uzyskanie zasięgu wg. WLTP ok. 600 km. Do tej pory tak duże akumulatory użyto w grupie Volkswagena tylko w modelu ID.7. Niemiecka prasa pisze, że Volkswagen szykuje jeszcze większą baterię o pojemności 111 kWh.

mat. prasowe

Vision 7S daje również przybliżone wskazówki jak wyglądać będzie wnętrze nowego modelu. Tradycyjnie dla Skody ma być dużo miejsca, ale też wiele materiałów pochodzących z recyklingu. Bo Czesi chcą w najbliższych latach dużo inwestować w gospodarkę recyklingową i pozyskiwać nowe materiały z tych, które już są w użyciu. Nikogo nie powinno dziwić, że na desce rozdzielczej znajdzie się duży ekran dotykowy porównywalnymi z tymi jakie są używane w Tesli. W koncepcyjnej Skodzie miał przekątną ekranu 14,6 cala. Ale Czesi obiecują nie użyć również klasyczne przyciski i pokrętła.

Skoda Vision 7S

Skoda Vision 7S

mat. prasowe

Skoda Vision 7S

Skoda Vision 7S

mat. prasowe

Skoda Vision 7S

Skoda Vision 7S

mat. prasowe

Czytaj więcej

Dacia Bigster: To może być nowy hit rumuńskiej marki
Samochód Jutra
Nowa francuska limuzyna. To będzie współczesna interpretacja Citroena DS
Samochód Jutra
Superciężarówka Kenworth. Wygląda kosmicznie, napędza ją silnik diesla
Samochód Jutra
Pierwsze zdjęcia nowego modelu Skody. To następca popularnego Karoqa
Samochód Jutra
Następna generacja Mazdy CX-5 będzie miała napęd hybrydowy
Samochód Jutra
Nowa generacja Bentleya Continentala będzie napędzana hybrydą plug-in
Samochód Jutra
Szykuje się rewolucja. To będzie pierwsze zelektryfikowane Porsche 911