Mało kto wie, że Wielka Brytania jest prawdopodobnie najważniejszym rynkiem na świecie dla Audi TT. W 2022 roku Brytyjczycy kupili aż 2672 egzemplarzy tego modelu, to jest ponad 33 proc. światowego wolumenu sprzedaży. Nic więc dziwnego, że na wyspie Audi żegna się specjalnie przygotowanym modelem. Audi TT Final Edition będzie dostępne od marca 2023 roku. Final Edition ma czarny pakiet stylizacyjny z czarnym logotypem, czarnymi obudowami lusterek, czarnymi rurami wydechowymi i stałym spojlerem tylnym, również w kolorze czarnym. Roadstery mają dodatkowo czarne pałąki. Pod 20-calowymi, matowymi, szarymi felgami ukryte są czerwone zaciski hamulców. Klienci finałowej wersji TT mogą wybierać pomiędzy lakierami metalizowanymi w kolorze czerwonym Tango, białym Glacier i szarym Chronos.

Audi TT Final Edition

Audi TT Final Edition

mat. prasowe

Czytaj więcej

Nowa wizja Audi. Trochę SUV, trochę coupe, trochę pick-up

Wnętrze otrzymało podłokietniki w drzwiach i elementy dekoracyjne konsoli środkowej pokryte skórą. Kierownica jest za to obszyta alcantarą z czerwonymi przeszyciami. Czerwone elementy można znaleźć również w postaci wstawek i ozdobnych przeszyć na pokrytych alcantarą siedzeniach, nawiewach powietrza i konsoli środkowej. Seryjne wyposażenie obejmuje MMI Navigation Plus z usługami audio-nawigacyjnymi Audi Connect przez 36 miesięcy, pakiet comfort & sound, który oprócz systemu dźwiękowego Bang & Olufsen obejmuje również kamerę cofania, czujniki parkowania oraz system keyless go.

Audi TT Final Edition

Audi TT Final Edition

mat. prasowe

Również centrala Audi w Ingolstadt uczciła jednocześnie 25-lecie i pożegnanie modelu limitowaną do 100 egzemplarzy modelem TT RS Coupe Iconic Edition. Audi otrzymało szary kolor nadwozia Nardo Grey, pakiet Aerokit z przednim zderzakiem z nakładkami aerodynamicznymi, splitterem do tego przymocowane na stałe z tyłu karbonowe skrzydło spojlera z bocznymi wingletami.Pod maską pięciocylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra i mocy 400 KM (0-100 km/h w 3,7 sekundy, V-max: 280 km/h).

Audi TT RS Coupe Iconic Edition

Audi TT RS Coupe Iconic Edition

mat. prasowe

Audi TT RS Coupe Iconic Edition

Audi TT RS Coupe Iconic Edition

mat. prasowe

Czytaj więcej

BMW XM: Nowy super SUV z Bawarii. Silnik V8, moc 653 KM. Znamy polskie ceny