Ola Källenius, prezes zarządu firmy Daimler AG, podczas spotkania udziałowców koncernu potwierdził, że nowy elektryczny model EQS, będzie miał zasięg wynoszący ponad 700 km w cyklu WLTP. Taki wynik będzie możliwy zastosowaniu nowych akumulatorom produkowanym przez Daimlera w zakładach Stuttgart-Untertürkheim.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsze zdjęcie nowego Mercedesa klasy S

Jeżeli słowa prezesa znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, to Tesla doczeka się godnego konkurenta. Z testów EPA wychodzi, że jak na razie auta od Elona Muska mogą pochwalić się najlepszym zasięgiem na jednym ładowaniu na świecie. W teście WLTP zasięg Modelu S określono na 610 kilometrów.

""

Tesla Model S.

moto.rp.pl

Wszystko okaże się w przyszłym roku, bo właśnie wtedy światło dzienne ma ujrzeć ekskluzywna limuzyna Mercedesa zasilana z gniazdka. Trzeba pamiętać, że duża pojemność baterii to długi czas ładowania. Przy wykorzystaniu szybkiej stacji ładowania DC nie jest jeszcze tak źle. Do 80 proc. pojemności EQS naładuje się w 1:22 godziny. Na stacjach AC będzie to już 12:13 h. Najgorzej jeśli ktoś zechce ładować auto ze zwykłego gniazdka. Zajmie to około 46:40 h.

""

Tak wygląda koncepcyjny Mercedes Vision EQS. Wersja seryjna powinna mieć podobne kształty nadwozia.

moto.rp.pl

""

Wersja koncepcyjna z przyszłą, zamaskowaną produkcyjną.

moto.rp.pl

Można zakładać, że Mercedes wraz z zaprezentowaniem modelu EQS pokaże również nowego Wallboxa, który zamiast 7,4 kW będzie oferował ładowanie mocą 22 kW.

CZYTAJ TAKŻE: Tych modeli Mercedesa już niebawem nie będzie

""

Mercedes Vision EQS.

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl