Przód nowej generacji Mercedesa klasy S.

Przed światową premierą nowej generacji Klasy S, która ma pojawić się na początku września 2020 r. Mercedes zaprezentował pierwsze oficjalne zdjęcie nowego modelu.

Obecna seria limuzyny Mercedesa (W222) została zaprezentowana w 2013 roku. Model otrzymał w kwietniu 2017 roku modernizację. Zupełnie nowa, jedenasta generacja Mercedesa klasy S zostanie wprowadzona na rynek w drugiej połowie 2020 roku. Luksusowy model powinien zadebiutować we wrześniu 2020 roku, a w salonach znaleźć się w listopadzie. Póki co Mercedes pokazał jedno zdjęcie przodu. Jednak na krążących w sieci fotografiach prototypów szczególne wrażenie robi wygląd wnętrza, z olbrzymim centralnym ekranem.

Przód nowej generacji Mercedesa klasy S.

Flagowy model ze Stuttgartu ma być wyjątkowo innowacyjny m.in z nową generacją poduszek powietrznych (nowy airbag dla pasażerów siedzących z tyłu, która ma wysuwać się z tylnej części oparć przednich foteli. Nowa generacja klasy S ma być jeszcze większa, aby zapewnić pasażerom ponadprzeciętną ilość miejsca. Do budowy auta użyto dużo lekkich materiałów typu karbon i aluminium. Mercedes po raz pierwszy korzysta z nowej platformy MRA II, która umożliwia przeniesienie napędu na tylne koła. To pozwoli zastosowanie skrętnej tylej osi, co powinno znacznie zwiększyć zwrotność luksusowej limuzyny. Kąt skrętu tylnych kół ma być znacznie większy od tego stosowanego w innych znanych na rynku systemach konkurencji.

CZYTAJ TAKŻE: Jedyna marka samochodów z żeńskim imieniem. Mercedes ma 120 lat

Na chwilę obecną niewiele można powiedzieć jakie silniki trafią pod maskę nowej klasy S. Jedno jest pewne – aby zmniejszyć zużycie paliwa, każdy napęd będzie zelektryfikowany. Od miękkiej hybrydy do hybrydy typu plug-in. Mercedes w przeciwieństwie do BMW pozostanie przy oferowaniu w topowej wersji silnika V12. Tą informacją podzielił się Ola Källenius, szef koncernu Daimler.

Jeszcze przez chwilę aktualna wersja Mercedesa S65 AMG w pożegnalnej wersji Final_Edition.

CZYTAJ TAKŻE: Mercedes uruchamia sprzedaż online. Kawę musimy sobie zrobić sami

Ważnym elementem ma być autonomiczna jazda. W nowej Klasie S najprawdopodobniej osiągnięty zostanie poziom 3 i możliwy będzie do użytkowania po tym jak ustawodawca stworzy odpowiednie przepisy. Mercedes ograniczy się do oferowania modelu z powiększonym rozstawem osi, wersji AMG oraz luksusowego Maybacha. Coupé i kabriolet nie będą więcej oferowane.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Top 30 | Najchętniej kupowane SUV-y w Polsce

SUV-y cieszą się rosnącym powodzniem. IBRM Samar obliczył, które modele miały największe wzięcie na ...

Bez kierowcy po parkingu

Volkswagen testuje na lotnisku w Hamburgu samoparkujące samochody. Już za kilka lat ludzkość pozbędzie ...

Wyrok trybunału, który może pogrążyć diesle

Europejski Trybunał Sprawiedliwości zdecydował, że Komisja Europejska bezprawnie podniosła okresy przejściowe dla normy Euro ...

Nowe BMW X5: Premiera już w październiku

Jeszcze w tym roku BMW zaprezentuje nową generację modelu X5. Już teraz zaprezentowano pierwsze ...

Nowe funkcje w CEPiK. Teraz łatwiej sprawdzić historię używanego auta

Osoby poszukujące samochodu używanego mają powody do zadowolenia. W życie weszły zmiany w Centralnej ...

Rupert Stadler, szef Audi AG

Szef Audi w areszcie

Szef Audi Rupert Stadler został aresztowany w poniedziałek. Prokuratorzy z Monachium wydali nakaz ponieważ ...