Na świecie jest już milion Tesli

Firma założona w 2003 roku ma powody do zadowolenia. Z linii produkcyjnej zjechała milionowa Tesla. Elon Musk na twitterze opublikował post, na którym widać czerwony Model Y wraz z zespołem odpowiedzialnym za jego montaż.

Publikacja: 13.03.2020 22:57

Na świecie jest już milion Tesli

Foto: moto.rp.pl

Elon Musk start-up o nazwie Tesla Inc. powołał do życia w 2003 roku. Pierwszym zaprezentowanym samochodem był skonstruowany razem z Lotusem model o nazwie Roadster. Zadebiutował w 2008 roku. 12 lat później Tesla wyprodukowała swój milionowy samochód. Patrząc w przyszłość przebicie kolejnej bariery i wyprodukowanie następnego dwumilionowego auta może Tesli pójść o wiele szybciej. W styczniu przedsiębiorstwo prognozowało, że powinno sprzedać ponad 500 tys. pojazdów w samym tylko 2020 roku.

""

Tesla Roadster.

moto.rp.pl

Na świecie są o wiele większe koncerny, produkujące ponad 10 mln pojazdów rocznie – jak np. Toyota czy Volkswagen – jednak przebicie pułapu miliona pojazdów, w szczególności dla start-up’u produkującego tylko i wyłącznie samochody elektryczne, jest dużym osiągnięciem. Nikt na świecie nie wyprodukował tyle elektrycznych aut co Tesla. W marcu tego roku do oferty ma wejść Model Y. Wstępnie jego premiera planowana była na jesień 2020. Nie wiadomo jednak czy nie zostanie to przełożone. Wszystko przez obecną światową sytuację. Drugim planowanym samochodem jest pick-up Tesla Cybertruck. Ma on zostać wdrożony do produkcji pod koniec 2021 roku.

""

Milionowa Tesla Model Y.

moto.rp.pl

CZYTAJ TAKŻE: Tesla może stać się kamperem

Na Starym Kontynencie elektrycznym królem jak na razie jest Renault. Francuska marka sprzedała do końca 2019 roku 252,9 tys. aut zasilanych z gniazdka. Najpopularniejszym modelem był Renault ZOE, które do tej pory sprzedało się w liczbie 178 405 sztuk (dane na koniec 2019 r.). Z niedużo gorszym wynikiem, na drugim miejscu znalazła się Tesla – 214,1 tys. szt., a podium zamyka Nissan (185,9 tys. szt.). Z kolei Audi e-tron, bijący ostatnio rekordy popularności wśród pojazdów elektrycznych segmentu E-SUV, sprzedał się w liczbie 19 550 sztuk.

""

Tesla Cybertruck.

moto.rp.pl

Sprzedaż aut elektrycznych (dane na koniec 2019 roku):
1.Renault – 252,9 tys. szt.
2.Tesla – 214,1 tys. szt.
3.Nissan – 185,9 tys. szt.
4.Volkswagen – 102,7 tys. szt.
5.BMW – 88,0 tys. szt.

CZYTAJ TAKŻE: Tesla Cybertruck: Elektryczny pickup z zasięgiem do 800 km

""

moto.rp.pl

Parking
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Parking
Opel Roks-e: Tylko do miasta
Parking
Nowa Kia Sportage zaprojektowana specjalnie dla Europy
Parking
Lexus RX 450h: Suma dobrych cech
Parking
Chińska droga do taniej elektromobilności