Tesla zapowiada modernizację modeli S i X

Modele Tesli S i X wymagają modernizacji. Sprawdzamy, co i jak się zmieni.

Publikacja: 17.06.2019 09:05

Tesla zapowiada modernizację modeli S i X

Foto: moto.rp.pl

Model S Tesla wprowadziła na rynek w 2012 roku. Pierwsza modernizacja miała miejsce cztery lata później w 2016 roku. Teraz czas na nieco większe zmiany. To samo dotyczy Modelu X, który jest produkowany od 2015 roku. Amerykańska stacja telewizyjna CNBC poinformowała, że fabryka Tesli w Fremont w Kalifornii jest przygotowywana do budowy nowych modeli.

""

Tesla Model S.

moto.rp.pl

Zmodernizowane modele będą dostępne w wersji z trzema silnikami – z mniejszym na przedniej osi i dwoma dużymi na tylnej. Ponadto pojawią się wydajniejsze i lżejsze baterie. Zasięg z najsilniejszym wariantem akumulatora ma wzrosnąć do 644 kilometrów. Ponadto Tesla zapowiada ulepszenie systemu chłodzenia baterii i silników. Modele zostaną przygotowane do ładowania prądu z nowych superstacji ładowania Supercharger V3. Chłodzone wodą jednostki mogą ładować do 250 kilowatów – w sedanie Model 3 takie rozwiązanie już jest możliwe.

""

Tesla Model X.

moto.rp.pl

Trzy silniki, nieco większy zasięg, lepsze chłodzenie to póki co jedyne zmiany, które zdaje się potwierdzać Tesla dla modeli S i X. Konkurencja szybko rośnie, więc Musk i jego firma będzie miała coraz trudniej o nowych czy powracających klientów. Nowe modele mają pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

Parking
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Parking
Opel Roks-e: Tylko do miasta
Parking
Nowa Kia Sportage zaprojektowana specjalnie dla Europy
Parking
Lexus RX 450h: Suma dobrych cech
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Parking
Chińska droga do taniej elektromobilności