Model S Tesla wprowadziła na rynek w 2012 roku. Pierwsza modernizacja miała miejsce cztery lata później w 2016 roku. Teraz czas na nieco większe zmiany. To samo dotyczy Modelu X, który jest produkowany od 2015 roku. Amerykańska stacja telewizyjna CNBC poinformowała, że fabryka Tesli w Fremont w Kalifornii jest przygotowywana do budowy nowych modeli.

""

Tesla Model S.

moto.rp.pl

Zmodernizowane modele będą dostępne w wersji z trzema silnikami – z mniejszym na przedniej osi i dwoma dużymi na tylnej. Ponadto pojawią się wydajniejsze i lżejsze baterie. Zasięg z najsilniejszym wariantem akumulatora ma wzrosnąć do 644 kilometrów. Ponadto Tesla zapowiada ulepszenie systemu chłodzenia baterii i silników. Modele zostaną przygotowane do ładowania prądu z nowych superstacji ładowania Supercharger V3. Chłodzone wodą jednostki mogą ładować do 250 kilowatów – w sedanie Model 3 takie rozwiązanie już jest możliwe.

""

Tesla Model X.

moto.rp.pl

Trzy silniki, nieco większy zasięg, lepsze chłodzenie to póki co jedyne zmiany, które zdaje się potwierdzać Tesla dla modeli S i X. Konkurencja szybko rośnie, więc Musk i jego firma będzie miała coraz trudniej o nowych czy powracających klientów. Nowe modele mają pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

ZOBACZ TAKŻE: Tesla musi rozwiązać kolejny problem

""

moto.rp.pl