""

Smart Final Collector’s Edition.

moto.rp.pl

W 2020 roku Smart kończy produkcję modeli z silnikiem spalinowym. Jedynym źródłem napędu dla przyszłych modeli Smarta będzie silnik elektryczny. Dla uczczenia zakończenia produkcji marka wyprodukuje bazujący na kabriolecie model Smart Final Collector’s Edition.

""

moto.rp.pl

Finałowej edycji wyprodukowanych zostanie tylko 21 egzemplarzy. Dlaczego akurat tyle? 21 aut na 21 urodziny marki Smart. Pojazdy z limitowanej kolekcji zaprojektowane są przez niemieckiego projektanta pochodzenia serbskiego, który uznawany jest za jednego z najbardziej znaczących współczesnych designerów. Wszystkie egzemplarze otrzymają również pakiet techniczno – optyczny przygotowany we współpracy z Brabusem. Auta opuszczą fabrykę w sierpniu 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Daimler wycofuje markę Smart z USA i Kanady

""

Niemiecki projektant Konstantin Grcic.

moto.rp.pl

21 egzemplarzy otrzyma specjalne malowanie w kolorze żółtym i czarnym. Do napędu posłuży silnik benzynowy o mocy 90 KM. Cena limitowanej, pożegnalnej edycji to aż 41 000 euro (około 170 000 zł). 14 z 21 sztuk Smarta Fortwo Final Collector’s Edition pozostanie w Niemczech, pozostałe siedem egzemplarzy trafi do Włoch, gdzie cena jest jeszcze wyższa – 43 000 euro. Mimo to nabywców nie zabrakło. Wszystkie 21 wyjątkowych Smartów jest już sprzedanych.

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl