Debiutujący w sierpniu tego roku na salonie w Düsseldorfie kampervan będzie nosił nazwę California 6.1. Jak nietrudno się więc domyślić, bazuje na niedawno zaprezentowanym Multivanie 6.1. Podobnie jak on, napędzany będzie rodziną dwulitrowych silników diesla. Nie wiadomo jeszcze, które z nich zostaną przeszczepione do nowego pojazdu. Volkswagen podaje jedynie, że topowa jednostka będzie rozwijać moc 199 KM.

""

fot. Volkswagen

moto.rp.pl

Niemiecki producent poprawia przede wszystkim to, co w takim pojeździe najważniejsze – komfort podróży i wypoczynku. Wzorem innych produktów Volkswagena, nowa California otrzyma opcjonalny cyfrowy kokpit, z dużymi monitorami zamiast tradycyjnych zegarów. Tak samo kompletnie cyfrowa będzie, umieszczona na dachu, wielofunkcyjna konsola sterująca częścią kamperową. Pojawią się też systemy asystujące, w tym „Lane Assist” z kompensatorem bocznego wiatru, a także specjalny system ułatwiający jazdę i parkowanie z doczepioną przyczepą.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen Grand California: Legenda w formacie XL z z fabryki w Polsce

Volkswagen podaje, że zmiany obejmą także samą sylwetkę oraz projekt wnętrza pojazdu, ale chwilowo ujawnia jedynie rysunki studyjne. Na oceną ostatecznego kształtu musimy więc jeszcze chwilę poczekać. Podobnie jak na oficjalny cennik, który będzie podany dopiero po salonowej premierze.

""

Volkswagen T2 Westfalia / fot. moto.rp.pl_Wojciech Romański

moto.rp.pl