Cupra Formentor: Seat rozwija submarkę

Seat poszerza portfolio swojej nowej marki Cupra. Formentor jest hybrydowym konceptem i pierwszym własnym modelem marki.

Publikacja: 24.02.2019 12:11

Cupra Formentor: Seat rozwija submarkę

Foto: moto.rp.pl

Jak dotąd jedynym modelem Cupry była Ateca. Od 2020 roku do oferty wejdzie nowy SUV coupe o nieco dziwnie brzmiącej nazwie Formentor, który także będzie technicznie oparty na Atece. Wcześniej w grę wchodziła nazwę Terramar, która pochodzi od jednego z najstarszych hiszpańskich torów wyścigowych – Autódromo de Sitges-Terramar, owalnej trasy w regionie Barcelony. Formentor zaczerpnięto prawdopodobnie od nazwy linii brzegowej na północy Majorki.

""

Koncepcyjne Cupra Formentor.

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Zaprezentowany póki co na zdjęciach koncepcyjny crossover wkrótce przerodzi się w model seryjny. Premiera będzie miała miejsce na salonie samochodowym w Genewie. Formentor prezentuje się dosyć agresywnie – masywne nadkola, pokaźny dyfuzor. Wnętrze starano się utrzymać w sportowym nastroju. Kubełkowe fotele, sportowa kierownica, digitalowy, 10-calowy wyświetlacz zamiast tradycyjnych zegarów.

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Koncepcyjny model napędzany będzie hybrydą typu plug-in o łącznej mocy 245 KM i zasięgu na prądzie do 50 km. Jednak ta wersja póki co nie trafi do produkcji seryjnej. Cupra Formentor otrzyma lekko zmodyfikowany dwulitrowy, turbodoładowany silnik z Leona Cupra 300 – 300 KM mocy, 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dodatkowo napęd na cztery koła i siedmiobiegowa skrzynia DSG. Prędkość maksymalna powinna wynosić 250 km/h.

ZOBACZ TAKŻE: Seat Terraco: Rosły Hiszpan

""

moto.rp.pl

Cupra Formentor będzie zabiegać o względy klientów razem z Audi SQ2, które pojawi się na rynku w styczniu 2020 roku i VW T-Roc R, który trafi na rynek nieco wcześniej (jesień 2019). Połączenie mocy, dobrego wyglądu i ceny w stylu Seata może zaowocować sukcesem. Tym bardziej Formentor może pojawić się też w cywilnej wersji jako Seat.

Parking
Międzynarodowy dzień dbania o samochód
Parking
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Parking
Opel Roks-e: Tylko do miasta
Parking
Nowa Kia Sportage zaprojektowana specjalnie dla Europy
Parking
Lexus RX 450h: Suma dobrych cech
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?