Do tej pory palmę pierwszeństwa najdroższego SUV-a miał Bentley Bentayga (1 100 000 zł) i Lamborghini Urus (około milion złotych). Teraz tym tytułem można mianować zaprezentowanego na salonie w Genewie Range Rovera SV Coupe. Limitowany, trzydrzwiowy SUV kosztuje 1 499 000 zł.

""

Opcja specjalna to dwukolorowe wnętrze.

moto.rp.pl

Nie tylko imponująca jest cena, ale i to ile przyszły właściciel może zapłacić za niektóre dodatki. Metalizowany lakier o nazwie SVO Liquid Satin, kosztuje dodatkowe 188 410 zł. Nieco mniej (171 280 zł) zapłacić trzeba za wybór odcienia SVO Liquid Gloss. Wysuwane boczne progi to plus 15 820 złotych. Jedną z najdziwniejszych opcji jest możliwość zamówienie dwukolorowego wnętrza, ale w bardzo oryginalny sposób.

ZOBACZ TAKŻE: Siedem najlepszych Land Roverów

Wyjątkowe coupe napędzane jest silnikiem V8 o pojemności pięciu litrów i mocy 565 KM. SUV waży 2,3 tony, przyspiesza do 100 km/h w czasie 5,6 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 266 km/h. Mimo całego luksusu jakie auto oferuje Range Rover nie zatracił swoich możliwości terenowych. SUV Coupe może brodzić w wodzie o głębokości 0,9 metra. Warto wspomnieć, że pierwsza seria Range Rovera była produkowana początkowo wyłącznie z nadwoziem trzydrzwiowym.